Canada Goose Jakke Hvad er din favorit Canada Goose Parka

Canadas nord er mørkt, koldt og fjendtligt. Meget få mennesker bor der. Skaderveje, myggesmykker og hyppigt dårligt vejr, så det er sikkert at sige, at klimaet er ugjest. Ofte blive Canada Goose Butik strøget overrasket over, hvad der bor der.

Så jeg endelig forpligtet mig til en ordentlig jakke, en North Face parka jakke til $ 500. Jeg overvejede det berømte Canada Goose Jacka Online mærke, de er sindssygt populære nu, men alt for dyrt og lidt for stort for min bemærkning.

Den sorte hoved og hals med hvid ‘chinstrap’ skelner Canada Goose Jacka Rea fra alle undtagen Barnacle Goose, men uorden har et sort bryst og grå, snarere end brunlig kropsdrag. Canada Goose Jacka Rea har syv underarter af varierende størrelser og fjerdedel detaljer, men alle er genkendelige som Canada gæs.

Du kunne fortælle, hvor gammel mødrene var med ‘posen’, der dannede under deres bælg. Jo lavere den hang, jo ældre blev de fundet. De sørger for velsmagende spisning, selvom deres kød har tendens til at blive meget fede, hvilket ville forklare, hvorfor et middel til at bevare kødet før køling endte med at lave mad i sit eget fedt. Det afkølede fedt størkede og omringede kødet og også på denne måde formåede Canada Goose Jacka Barn at blive bevaret. Slutproduktet er ‘confit’ og anses specielt ganske ofte i dag som en delikatesse.

Du skal sørge for, at jakkerne passer til din figur. Gabet i vores armhuler i både krop og jakker er nul. Men vi må huske på, at vores arme har rigeligt plads til at se på handlinger og bevægelser, vi alle fastgør pulls. For meget frihed er ikke vores behov, mens afslapningen er glad for at nå det perfekte.

Fuglebad giver kun livligt miljø og ser på denne scene vil give dig et stænk af lykke. Om at bringe evig glæde og munterhed. Fuglbad gør fugle ankommer tættere. Kan nemt nyde naturens vidundere fra det sted, hvor vi er ved at placere fugl ba.

Nu, hvis du er på udkig efter nogle vejledninger om hvilke parkas der er den mest nyttige kvalitet og værdi, og nedenstående er et par forslag. På toppen af ​​posten er Canada Goose Expedition Parka (mænd og kvinder tilgængelige). Oprindeligt udviklet til Antarktis videnskabelige ekspeditioner, Expedition Parka er utrolig slidstærkt og godt udbudt. Forvent at betale omkring $ 600 Canada Goose københavn for at gøre denne parka fleece. Hvis du er på et strammere budget, skal du undersøge N-3B Snorkel Parka Flight Jacket, en vigtig værdi på under $ 100.