Han må fortsætte med at kæmpe

Han må fortsætte med at kæmpe

CB Nnamdi Asomugha

På hvorfor forsvaret synes at være at klikke før i år, end det gjorde sidste år:

‘Jeg tror bare der er mere tro. Jeg tror, ​​at når du ‘er rundt om hinanden i et stykke tid, begynder du at tro på hinanden lidt mere, så jeg tror, ​​at det er sket. Du begynder at få mere overbevisning, du begynder at spille bedre og mere Som et team ved du, at du stadig har fejl, men de er skåret ned så meget mere end de var sidste år, bare fordi vi har været sammen lidt længere.

På at være i stand til at overvinde manglende flow i de to første spil og komme ud med to sejre:

‘Det er godt. Den kendsgerning, at vi sluttede sidste år 4 0, begyndte du at se den slags gå rundt på gutterne, og troen begyndte at bygge lidt. Så i disse sidste to uger har det været godt at komme væk med en sejr i sidste ende og kæmpe hårdt for en sejr. Som jeg sagde tidligere, er det NFL. Det kommer til at komme ned til ledningen det meste af tiden, uanset om du spiller Cleveland eller Baltimore, uanset hvem det er. Men bare det faktum at vi var i stand til at afslutte det og forsvaret var i stand til at afslutte det, det følte godt. ‘

På forsvaret laver store skuespil, og om det skaber tillid til enheden:

‘Absolut. Jeg tror, ​​at konfidensniveauet bygger på grund af den slags ting, på grund af de slags spil, vi gør. Så når du kigger på tallene i slutningen af ​​spillet, om det er så meget de kastede for eller hvor meget de skyndte sig for, har de været ganske gode hidtil. Så forsvaret har holdt op. ‘

På Ravens ‘fjerde kvartal touchdown, der blev væltet på grund af et offensivt pass interferens opkald:

‘Det vidste jeg heller ikke. Jeg kiggede op for bolden og så det ikke, så vendte jeg mig omvendt og forsøgte bare at spille sine hænder. Så var der et skub lige før bolden kom ind, og de kastede flaget, som sjældent går på den måde. For at det kunne gå sådan var det stort for os. ‘

LB Mychal Kendricks

På Ravens final fjerde nedspil:

‘Vi havde en fjerdedel ned situationen, de konverterede, så jeg vidste meget, at spillet var på linjen på det tidspunkt. Lige før vi brød huddlen, fortalte [DeBe] DeMeco [Ryans] mig:’ Det er for spillet .’ Jeg vidste, at det var et afgørende øjeblik, og vi var nødt til at få det gjort. Jeg vidste, at quarterbacken tog et par hitches, linjen var sikker på at komme til ham, og når quarterback s hitching sådan, betyder det at de dybe ruter er dækket, så hans sidste mulighed er [RB] Ray Rice og Jeg var nødt til at presse ham tæt på ham, han væltede bolden. Jeg er sikker på at han så mig i dækningen og væltet bolden og vi kom ud med ‘W’. ‘

På hvad LB DeMeco Ryans sagde i løbet af det sidste drev for at lede forsvaret:

‘Middle linebacker. Han er meget klar og leder sig godt. Det var bare endeløs energi for alle. Vi vidste alle, hvad der var på linjen, og det er vores Mike-backer på forsvaret. Så han ledede ‘D’ som han skulle. ‘

Hvad stopper et hold på det endelige drev gør for holdets tillid:

‘Det lader os vide, at i tryksituationer, hvis vi håndterer os rigtigt, kan vi komme ud af noget. Vi spillede ret godt. Det lader os vide, at vi bare skal holde vores ro og bare gøre vores arbejde. Forsøg ikke at gøre for meget. ‘

S Kurt Coleman

Om det er nødvendigt at komme bagfra i fjerde kvartal er en farlig måde at spille på:

‘Hej, det er bygningskarakter dog. Jeg tror, ​​at dette bliver et godt testamente, da vi fortsætter med at gå igennem sæsonen, hvis vi tilfældigvis spiller playoffs, er vi bygget til næsten enhver situation lige nu. Nu skal vi bare spille med en stor ledelse . Men det er godt. Dette bygger vores karakter, og dette hold vil fortsætte med at vinde, og vi ‘fortsætter med at kæmpe til slutningen.’

‘Absolut. Jeg tror, ​​det hele går tilbage til den måde, vi angreb denne offseason på. Moncler Udsalg Vores tankegang var, at vi ikke vil forlade noget derude. Jeg mener, vi kom ind i halv tid, det var ikke, at de gjorde for meget, det gjorde vi ondt på begge sider af kuglen, bundlinjen. Vi var nødt til at rydde op i vores roller, være mere sikre på visse ting og bare spil vores spil. Lad dem ikke Billige Moncler Jakke Herre påvirke hvad vi gør. Vi er nødt til at spille vores spil. ‘I dag er spillet :.