Hampton kæmper hårdt til slutningen efter senior lederskab

Hampton kæmper hårdt til slutningen efter senior lederskab

I et hårdt rammende åbent runde spil kunne Talbots ikke komme forbi Hopewell. De tabte, 14 6, men den sejhed, de viste hele sæsonen, var et sandt testamente for programmet.

‘Min hat er slukket til seniorer,’ sagde Hampton-træner Jacque DeMatteo. ‘De er en enorm gruppe, uselvisk og meget engageret. Jeg hader at se dem gå.’

Hampton tvang fire fumbler, genoprette tre, og forsvaret kom inden for et skridt her Billige Moncler Jakke Dame eller en hoppe der med scoring to gange.

‘Vi er forberedt på et fysisk spil hver uge,’ sagde DeMatteo. ‘Det er hvad vi gør. Børnene kommer ud hvert spil og kæmper hårdt.’

Hampton gjorde netop det mod Hopewell, men så mange fysiske spil gik, blev spillerne slået ud af action.

Talboterne gik ind i spillet uden slagspillere som Frank Bello, Collin Luther og Andy DeMichiei, og efterhånden som spillet blev udfoldet, savnede Moncler DunJakke modtageren Eddie Edwards og løbe tilbage / modtager Ben Foreman nogle snaps, hvilket gav holdet lidt kort.

Foreman fik den lone Hampton score på en 4 yard touchdown run.

Tapet sluttede talbotsæsonen, men succesen, som holdet fik i år, er grundlaget for fremtiden.

‘Hvis underklasserne kan tage hvad disse seniorer gav dem og løbe med det, vil vi blive succesfulde,’ sagde DeMatteo. ‘Vinst og tab til side, jeg var meget tilfreds med denne gruppe. De lærte meget mere end hvad der netop sker på dette felt.’

DeMichiei, Bello, kører tilbage Anthony Bianco, quarterback Jon Nigro og linjemænd Ryan Clagett og Noah Shulman vil være svært at erstatte i mange henseender, men DeMatteo vil med sikkerhed komme tilbage med den bedste modtagende tandem i afsnittet i Jon Floss og Edwards.

Vi moderate kommentarer. Vores mål er at give væsentlige kommentarer til en generel læserskab. Ved screening af indlæg giver vi et rum, hvor læsere kan dele intelligent og informeret kommentar, der forbedrer kvaliteten af ​​vores nyheder og informationer.

Mens de fleste kommentarer vil blive offentliggjort, hvis de er på emnet og ikke er misbrug, er modererende beslutninger subjektive. Vi vil gøre dem så omhyggeligt og konsekvent som muligt. På grund af mængden af ​​læserens kommentarer kan vi ikke gennemgå individuelle modereringsbeslutninger med læsere.

Vi sætter pris på tankevækkende kommentarer, der repræsenterer en række synspunkter, der gør deres punkt hurtigt og høfligt. Vi gør en indsats for at beskytte diskussioner fra gentagne kommentarer enten af ​​samme læser eller forskellige læsere

Vi følger de samme standarder for smag som dagbladet. Et par ting vi ikke tåler: personlige angreb, uanstændighed, vulgaritet, profanitet (herunder expletives og bogstaver efterfulgt af bindestreger), kommerciel forfremmelse, impersonations, inkoherence, proselytizing og SHOUTING. Indsæt ikke webadresser på websider.

Vi redigerer ikke kommentarer. De er enten godkendt eller slettet. Vi forbeholder os ret til at redigere en kommentar, der er citeret eller uddragt i en artikel. I dette tilfælde kan vi ordne stavning og tegnsætning.

Vi glæder os over stærke meninger og kritik af vores arbejde, men vi ønsker ikke, at kommentarer bliver slået ned med diskussioner om vores politikker, og vi vil moderere i overensstemmelse hermed.

Vi værdsætter det, når læsere og personer, der er citeret i artikler eller blogindlæg, peger på faktiske eller tydelige fejl og vil undersøge alle påstande. Men disse forslag skal sendes

via e-mail. For at undgå at distrahere andre læsere, har vi ikke vundet kommentarer, der tyder på en korrektion. I stedet vil der blive foretaget rettelser i et blogpost eller i en artikel.