Hammond bar slået ned efter mistanke om brandbrande

Hammond bar slået ned efter mistanke om brandbrande

[tekstblokke id = Byembedsmænd rive en bar onsdag, der tjente som stadens mest berømte mord efter to mistænkte brandstendigheder brande der på mindre end 24 timer. Tirsdag til Estrella Bar, 4704 Hohman Ave. for en rapport om røg kommer fra bygningen.

Da de kom ind, sagde Margraf, at de lugtede en stærk lugt af benzin i hele ovenpå bygningen. Branden blev slukket hurtigt, sagde han, og brandinspektører tog prøver fra scenen for at teste for tilstedeværelsen af ​​acceleranter.

Værktøjerne blev slukket i bygningen i brandmandens interesse og offentlig sikkerhed, sagde han. Onsdag slog brandmænd tilbage til baren for en anden rapport om røg. Brandmænd ankom og satte op en stigen lastbil.

Murbygningen blev hurtigt fuldt opslugt i flammer, sagde Margraf.

var bare en hård ting at lægge ud, sagde Margraf.

Hovedetagen i barområdet faldt sammen i kælderen, og chefer trak besætninger fra bygningen for deres sikkerhed, sagde han.

Bygningen var alt andet end ødelagt af ilden. Margraf sagde bygningsinspektører vurderede stedet en offentlig sikkerhedsrisiko og begyndte hurtigt nedrivningsprocessen.

Folk syntes at bo over baren, sagde Margraf. Fire eller fem soveværelser og et badeværelse blev placeret ovenpå.

Ingen blev såret i nogen af ​​blazesne.

Estrella Bar var stedet for byen sidste mord den 17. august. Raudel Contreras Jr., 26, Hammond blev såret, da Moncler Udsalg nogen kom ind i baren og åbnede ild. Han var Billige Moncler Sale den eneste person, der blev ramt af gunfire, og det var ikke klart, om han var det tilsigtede mål.