H butikker skraldes i protest over ‘racistisk hoodie’

H butikker skraldes i protest over ‘racistisk hoodie’

SYDAFRIKA (Seipati Marishane / CNN) Flere H-butikker blev vandaliseret under protester over hele landet lørdag. Videooptagelser viste, at aktivister marcherede gennem et indkøbscenter, der hævder anti-H tegn og chanting. Optagelsen afsluttes med et skud Moncler DunJakke af en H-butik ransacket, tøjholdere væltet og viser ødelagt. Selskabet fjernede den offensive annonce fra sit websted efter hundredvis af sociale medier brugerne anklaget det for at være racistisk. Andre sager gør Moncler Outlet Online det ikke så langt, fordi kriminelle efterforskere hylder dem. Et køretøj kører gennem sne på Bent Mountain Road nær Snake Drive i Copper Hill, Floyd County, Va., Mandag den 12. marts 2018. I denne 6. marts 2018 billede, farmworker Santiago Martinez, Mexicali, Mexico, vælger kål inden daggry i et felt uden for Calexico, Californien. I årtier har grænseoverskridende pendlere valgt salat, gulerødder, broccoli, onio. Som Donald Trump besøger den amerikanske Mexico-grænse høst er en påmindelse om, hvor lidt har ændret sig trods opvarmet retorik i Washington. Som Donald Trump besøger den amerikanske Mexico grænse, er høsten en påmindelse om, hvor lidt der er blevet ændret trods opvarmet retorik i Washington.