Man ridning græsplæner angriber officerer med skruenøgle

Man ridning Moncler Udsalg græsplæner Billige Moncler Jakke Herre angriber officerer med skruenøgle

Lonnie Farris (Courtesy: Garden City Police Dept.) Ifølge politiet rider Lonnie Farris på sin maskine på gaden i 300-gaden af ​​9th Street. Officerer havde forudgående kendskab til, at han havde en suspenderet licens. Som officerer forsøgte at arrestere Farris modstod han og undlod at overholde. I den tid tog Farris en skruetrækker og lungede på embedsmænd i en stabbende bevægelse, der ramte en officer i det nedre rygområde. Han greb så en skruenøgle fra plæneklipperen og forsøgte at stikke på officerer med skruenøglen.

Farris blev taget i forvaring og bestilt i Finney County Fængsel. Han står over for ladninger af forværret batteri af en retshåndhævende officer, kriminelle trusler, kørsel mens han er suspenderet. Ingen officerer blev såret.

Få bryde nyheder, vejr og trafik på farten. Download vores nyheds app og vores vejr app til din telefon og tablet. Følg os på Facebook og Twitter.