Man indrømmer at stikke 3 på Indian Rocks Beach tankstation

Man indrømmer at stikke 3 på Indian Rocks Beach Billige Moncler Sale tankstation

PINELLAS COUNTY, Fla. (WFLA) En Odessa mand er anklaget for at stikke tre personer på en tankstation i Indian Rocks Beach sent Moncler DunJakke onsdag aften.

Pinellas County Sheriff ’s Office deputerede reagerede på et opkald om en stabbing ved Sunoco tankstation ved 2601 Gulf Blvd.

En indledende undersøgelse fundet der var en kamp, ​​der involverede muligvis fem personer. Kampen begyndte på Sunoco, men da deputerede reagerede blev de ført til PJ Oyster Bar omkring en og en halv og en halv syd for tankstationen.

Tre mennesker led ikke-livstruende stabsår og blev transporteret til lokale hospitaler. Et af ofrene blev stukket i nakken og venstre skulder.

Deputerede siger, at alle tre stabbende ofre gav dem modstridende historier om, hvad der skete.

Et offer ville ikke retsforfølge, men gik til hospitalet.

Deputerede siger Lawrence Jester, 30, indrømmet at stabbing de tre mennesker og blev anklaget for to tæller af forværret batteri med et dødbringende våben.

STORIES ANDRE KLIKKER PÅ

Seminole Co. For at kommentere her anerkender du, at du har læst og accepteret vores Servicevilkår. Kommentarere, der overtræder disse vilkår, herunder brugen af ​​vulgært sprog eller raseri, vil blive forbudt. Vær venlig at respektere andres meninger og holde samtalen om emne og civilt. Hvis du ser en upassende kommentar, skal du flagge den, så vores moderatorer kan gennemgå.