Man forsøgte at kæmpe hele Mylor pub efter at være blevet nægtet service

Man forsøgte at kæmpe hele Mylor pub efter at være blevet nægtet service

Han sagde: ‘Den yngre dreng blev lidt fremad med et par Moncler DunJakke herrer i deres 90’ere i baren, som kom regelmæssigt ind. Jeg nægtede at tjene ham og mere fordi jeg ikke Billige Moncler DunJakke ville have ham i puben nogen mere. Så snart jeg gjorde det, vendte han om og begyndte at prøve at tage på de ældre herre, og så andre i puben. ‘

John tilføjede, at manden vendte sig opmærksom på ‘nogen der lavede øjenkontakt, og’ gjorde mange trusler ‘, og selv hævdede endog en gravid kvinde, før han formåede at få ham ud af puben.

En politimand fra Devon og Cornwall bekræftede, at officererne blev kaldt til The Lemon Arms på Lemon Hill klokken 11 på lørdag efter rapporter om ‘en stor forstyrrelse i det offentlige hus.’

Daniel Mair, 29 år gammel fra Ponsharden, Falmouth er blevet anklaget for en offentlig orden lovovertrædelse, to tæller af angreb på en politibetjent og tre angrebstal. Han optrådte før Bodmin Magistrates Court mandag den 18. september