Man angriber komiker på scenen efter at være blevet valgt

Man angriber komiker på scenen efter at være blevet valgt

(AP) En sheriff siger en mand, der hoppede ud af en komedieklubs forrest i South Carolina og angreb en komiker, der brugte ham som en del af hans show, skulle have sat i ryggen, hvis han ikke ville blive valgt.

Dette foto er tilgængeligt af Richland County. Fængsel, viser Marvin Toatley under arrest onsdag den 24. januar 2018. Toatley står over for en række anklager, herunder angreb Moncler Outlet for at angribe en komiker Billige Moncler Outlet søndag aften på Comedy House i Columbia, SC. (Richland County Fængsel via AP)

Marvin Toatley, 28, står over for en række opladninger i mikrofonstanden svingende, afføring kaster angreb søndag aften på Comedy House i Columbia, herunder overfald og batteri af høj og forværret karakter, sagde Richland County Sheriff Leon Lott.

ville nogen miste kontrollen over en komiker, der var sjov af dem? Jeg ryster mit hoved på det, sagde Lott.

Ingen blev alvorligt såret i angrebet, som skete under en forestilling af Steve Brown. En video lavet i klubben er blevet set millioner gange, og sheriffen sagde det gjorde sin undersøgelse let.

På videoen skifter Toatley mikrofonstativet ved Brown flere gange, og komikeren hopper ud af vejen som i sværdfægt, før standen flyver ud af Toatley-hånden og ind i mængden.

Lott sagde to mennesker i mængden blev ramt af standen og sammen med Brown kunne være blevet dræbt. Det bevirkede, at stedfortrædere skulle opkræve Toatley med tre overgreb og batterier af høj og forværret karakter, der hver især bærer op til 20 år i fængsel, hvis han er dømt.

Toatley forblev i Richland County fængsel i afventning af en båndhøring. Det vidste ikke, om han havde en advokat.

Brown reagerede på en mail fra The Associated Press, men sendte et billede af et snit på armen fra mikrofonestativet på hans Instagram-konto og lad hans tilhængere vide, at han var OK. Han skrev også det næste gang han leder på vejen, han skal kalde det behovet for sikkerhed! tur.

Sheriffen sagde, at han nyder at gå til komedieklubben, men lærte for længe siden at sidde i ryggen, hvis han ikke ønsker at blive en del af handlingen.

skal have hård hud, hvis du går til et sted som det, sagde Lott på en pressekonference.

MEXICANSKE BORG HAR LADDET MED TILFØLGENDE ALKOHOL TIL 3 TEENS DREVET I RALEIGH HEAD ON CRASH

MORES SØDFRIENDE LADDET MED MØDE I DØD AF MARIAH WOODS

MÅL PÅ HJULSFULDIGHEDEN ‘FIRED’ TIL AFSLUTNING TIL DROP AF MÅL I UPSCALE CONDOS SAY

NC MAN LADET I PUPPY’S SÅDAN DØD GØR RETTENS UDFØRELSE

Legetøj R USA til at lukke 3 NC steder; 180 landsdækkende

Del dette: Klik for at dele på Twitter (Åbner i nyt vindue) Del på Facebook (Åbner i nyt vindue) Klik for at dele på Pinterest (Åbner i nyt vindue) Klik for at dele på Reddit (Åbner i nyt vindue) Klik for at udskrive Klik for at dele på Google+ (Åbner i nyt vindue) Klik for at dele på LinkedIn (Åbner i nyt vindue) Klik for at dele på Google+ (Åbner i nyt vindue)