Mamma ’stakkede teen i kamp’

Mamma ’stakkede teen i kamp’

Hr. Barry sagde, at Alder kørte med Tremlett, Vicky og Merry fra Tremlett’s hjem i Desborough Crescent Moncler DunJakke for at angribe hr. White, efter at datteren Moncler Udsalg havde ankommet hjem oprørt.

Hr. Lanighan var hos hr. White uden for hans hus, da bilen tog op og alle fire kom ud.

Hr. Barry sagde: ‘De var kommet for at hævde de tre piger, der var blevet bundet af Lanighans’ ejendom omkring fem minutter tidligere, efter et argument med Lanighans datter og nogle venner.

‘Jason Merry krævede at vide, hvem der havde ramt sin kæreste, begge mænd nægtede det, der var sket, men så pegede Vicky på hr. White.’

Han sagde, at Merry blev lanceret til at angribe hr. White, som forsøgte at blokere sine slag. Begge mænd endte på bonnet af hr. Lanighans Vauxhall Vectra.

Hr. White fortalte retten, at han så Alder, som nu bor i Barnes Road, Cowley, Oxford, kommer imod ham, da han greb med Merry. Han følte, at hun slog venstre side af sin krop og sagde, at han sparkede på hende for at komme væk.