Mall brawls bryde ud over hele landet fra Texas til Ohio

Mall brawls Moncler Udsalg bryde ud over hele landet fra Texas til Ohio

FORT WORTH, Texas (KXAN) Politi er stigende indkøbscenter sikkerhed efter flere kampe brød ud i mallsacross landet mandag aften.

Et Fort Worth-mall gik på Billige Moncler DunJakke låsedag mandag aften, efter at store kampe brød ud med at involvere grupper af unge mennesker. Officerer reagerede på skud af skud skudt, men der var ingen beviser nogen havde en pistol.

På samme tid udbrud en kamp inde i mall mad domstol. Politi siger 10 teenagere kom ind i slagsmål; selv smide slag på en officer, der blev dårligt såret. Politiet siger, at trusler blev offentliggjort på sociale medier om en eventuel shootout hos en af ​​dem, men der blev ikke fundet noget. Ligesom de andre hændelser vidner troede de hørte skud, men der var ingen beviser våben var til stede eller skud blev fyret. Der er endnu ikke anholdt arrestationer, men politiet gennemgår sikkerhedsoptagelser.