Magna Vista en hård kamp

Magna Vista Moncler Udsalg en hård kamp

Begge hold har nået til dette punkt takket være deres overtrædelse. Western gennemsnitede 42,2 point pr. Spil i den normale sæson, et point bedre end Magna Vista s 41,2 point pr. Spil gennemsnit.

Magna Vista har vundet sine sidste 10 i træk efter Warriors ‘eneste tab af sæsonen, 25 14 til Dan River i begyndelsen af ​​september. Henry sagde på film, mindede Magna Vista ham om Charlottesville, mens Redmond indrømmede Warriors ‘atleticism vil være hårdt for hans hold at håndtere.

‘Du er virkelig nødt til at ordne dem. Og du skal finde match ups, der er til din fordel, og så er du nødt til at beskæftige sig med match Moncler Outlet Online ups, der er til deres fordel,’ forklarede Redmond. ‘Og så tror jeg, at den anden halvdel bare sørger for at vi er sunde. Finjustere vores fyre, hvile dem i løbet af ugen. Børn bliver smadret, så i løbet af ugen fokuserer vi virkelig på den mentale. ‘

‘Træneren har taget kampen igen, jeg tror bare at bevare vores spillere og sørge for at vi kan helbrede,’ sagde Henry. ‘Og hvis vi har skader, lader han os sidde og is og gå til trænerne for at blive hvile. Så det er helt sikkert en anden tilgang til playoff-fodbold, men vi er klar.’