Madison Police Department

Madison Police Department

Politisk Billige Moncler Sale episode rapporterer et udvalg af bemærkelsesværdige incidentrapporter

Hændelser, der er nævnt, vælges Billige Moncler Jakke Herre af den ansvarlige for hver skift, der kan have stor offentlig interesse.

Incident Report for Case 2014 202631Fight (i gang) 06/27/2014 11:04 AM5700 blok af Raymond Road

Kort efter kl. 11.44 reagerede Madison Police på den 5700 blok af Raymond Road, der var en kamp i gang; muligvis involverer en økse. Afsendelsescentret bemærkede en række personer, der var vidne til forstyrrelsen, og et stort antal involverede parter. En mistanke, der blev identificeret som Junella Jackson, påstod, at peber sprøjtede et mandligt emne, identificeret som Gerald Jones; der havde forsøgt at slå Junella s bror James Jackson.

James Jackson havde på et tidspunkt opnået en økse fra en bolig og jaget Jones gennem nabolaget. Politiet genoplivede aldrig en økse, men fandt en pind, der kan have været brugt eller involveret i forstyrrelsen. Både James og Junella Jackson blev taget i forvaring på de anførte omkostninger, og Jones blev også citeret for uordenlig adfærd. Hele dette scenario var angiveligt over en ubetalt gæld og desperat behov for midler.