Mad kamp indenfor Concord California 7

Mad kamp indenfor Concord California 7

Del dette: Del på Facebook (Åbner i nyt vindue) Klik for at dele på Twitter (Åbner i nyt vindue) Klik for at dele på Google+ (Åbner i nyt vindue) Klik for at dele på LinkedIn (Åbner Moncler Outlet i nyt vindue) Klik for at udskrive i nyt vindue) Klik for at maile (åbnes i nyt vindue) MereKlik for at dele på Pinterest (Åbner i nyt vindue) Klik for at dele på Tumblr (Åbner i nyt Billige Moncler DunJakke vindue) Klik for at sende denne til din Kindle-enhed (Åbner i nyt vindue)

Klik for at dele på Reddit (Åbner i nyt vindue) Klik for at dele på Pocket (Åbner i nyt vindue)

Dette billede fra 20. november 2017 viser spisepladsen under åbningen af ​​en olivenhave i spansk Fork, Utah. Sundhedsembedsmænd siger, at tusindvis af mennesker måske har været udsat for hepatitis A i Utah i et udvidet udbrud, der oprindeligt spredte sig fra en stor epidemi i San Diego. 10, 2018, at de inficerede arbejdere kan have udsat kunder hos tre restauranter og nærbutikker fordelt over Salt Lake City-området. Utah udbrud begyndte i august blandt de hjemløse befolkning og illegale stofbrugere, og tests forbundet med San Diego udbrud, der dræbte 20 personer. (Isaac Hale / The Daily Herald via AP) Tjenestemænd: Utah hepatitis A udbrudsspredning fra San DiegoWKBN 27 Første nyheder giver kommentarer til at give mulighed for konstruktiv diskussion om de historier, vi dækker. For at kommentere her anerkender du, at du har læst og accepteret vores Servicevilkår.