Mackinac Bridge Vintervedligeholdelse

Mackinac Bridge Vintervedligeholdelse

Don vil gerne spilde vores tid om sommeren. Vi Billige Moncler Sale har en begrænset tid til at få alt arbejdet udført, og vi vil ikke spilde vores tid på at gøre disse ting, når vi kunne gøre det om vinteren, siger vedligeholdelsesleder Ned McClennan.

Disse jobs omfatter svejsestativer til toppen af ​​plovvognene og gør kanalrettelser.

Om sommeren installerer vi reparationer på broen eller en Moncler Outlet kanal, der skal repareres, forklarer Ned. bare støtte, de kan være en defekt i en af ​​bjælkerne eller noget andet, vi borer huller igennem det, og vi sandwicher bjælken for ekstra støtte. holde det sikkert for chauffører, de skal sørge for at stående vand løber fra broen og fryser.

vil alle fryse op og så godt have en skøjtebane her, siger Ned. Kan være frem og tilbage gennem denne bane et par gange, mens vi venter på at den skal dræne, hvis vi bemærker, at et område ikke dræner korrekt.

Fallende is forårsager masser af problemer på broen, endda banker ud lys, der skal løses og præsenterer endnu flere udfordringer.

ledninger vil trække ind igen, når det er ligesom det er nu, så vi håber vi kan bare tage fat i dem og trække dem ud igen og fastgøre dem til armaturet, når det er gjort, siger elektriker David Ulrich. Prøv at se vindhastigheden, prøv at holde den nede under 25 her. Når det kommer op omkring 30 bliver det lidt meget. Besætninger vil gå over eller under broen, der kun en vej op og en vej ned, og jeg må fortælle dig, det er en temmelig stram pasform.

største udfordring her er det begrænsede rum, siger broarbejder Keith Ginop.

Keith Ginop har brugt fem år på broen. I dag erstattede han en stige i et af tårnene under brodækket.

som at arbejde inde i en iskasse eller en fryser, og det er koldt, siger Keith. ligesom højder, og jeg kan godt lide at arbejde med metal og arbejde på broen, det er en udfordring. tager Keith ca. 20 minutter for at fjerne den gamle stige og installere den nye.

Nyd at komme på arbejde hver dag. Det er en udfordring, som jeg nyder. Hver dag er en ny oplevelse, du ved aldrig, hvad du skal komme ind i. I dag var der her i morgen, vi kunne være på kablerne, du ved det aldrig, siger Keith. meget stolthed i alle her, der tager sig af denne bro. over brodækket, der en sidste gruppe af arbejdere, der holder alt kører glat i hver sæson Toldbooth arbejdere.

bare fortsæt, uanset, så længe trafikken her, vi er nødt til at flytte trafik. klæde i lag. Jeg har tre skjorter på i dag, bare i tilfælde, siger Wand Styes. hårdt op her, nogle gange afhængigt af vindretningen, vil sneen blæse lige ind, hagl, sløvet. Ligegyldigt vejret, uanset vejret, holder disse hårdtarbejdende mænd og kvinder trafik på Mackinac Bridge, der bevæger sig og tager utrolig stolthed i at gøre det.