Woolrich Jacka Jacka Dam Salg Den nye kollektion p

APRIL Jerseykjoler rouge NORTON Strikpullover /Striktrjer dark green MINYA Strikpullover /Striktrjer green gables GEES Strikpullover /Striktrjer green gables ACCOLA Sjal / Trklder black NOWCAST Parkaer rosin MARIAN V NECK T shirts basic black MINYA ZIP Strikjakke /Cardigans black ALEXA Langrmede T shirts white VERA Langrmede T shirts lavender ALFONSO Httetrjer potent purple TASMAN Stvletter cognac MINYA Strikpullover /Striktrjer cabernet BEAUFORT 2 IN 1 Parkaer green gables MANO Sommerkjoler black ALFONSO Httetrjer dark sapphire VAL 7556 Sneakers silver pink LASSEN Langrmede T shirts total eclipse SERENA Bluser bleu ALEXA Langrmede T shirts high risk red GARY Sweatshirts green gables WAN Snrestvletter black MARICE Sommerkjoler leopard rouge ZIVA Sweatshirts dark sapphire VERA Langrmede T shirts pink japan SERENA Bluser black WHITNEY Skjortebluser black ZIVA Sweatshirts golden rod WYNNE Strikpullover /Striktrjer dark sapphire BALDER Shorts golden yellow MAINS Bluser total eclipse LUCCA Dunfrakker syrah HOYS Bukser rose WILLOW Maxikjoler winetasting NOR Strikjakke /Cardigans silver mellage MILLY Skjortebluser purple Bluser black MARICE Sommerkjoler florasion bleu BUTLER Strikpullover /Striktrjer dusty olive melange ALEXA Langrmede T shirts black GINNI Maxikjoler potent purple ANDRES T shirts print golden yellow ETA Strikjakke /Cardigans dark blue melange ACCOLA Sjal / Trklder grey melange BOISE Sommerkjoler purple DEAN Dunjakker silver pink ERNIE Strikpullover /Striktrjer racing red IZZY ZAL 9648 Stvletter black PAPILLON Sneakers taupe HOYS Bukser dark blue ALVINA Sweatshirts lavender DELTA Skindbukser duffel bag BIAF Toppe scarab SMITH Trningsbukser dark sapphire FANNI Overall / Jumpsuit /Buksedragter black SERENA Bluser black RISS Maxikjoler glaieul rose Cowboyjakker black bull MARIAN V NECK T shirts basic white SHILO Trklde / Halstrklder leopard rouge

Forskn din garderobe med nordiske toner og trends fra populre Samse og Samse, der udnytter den skandinaviske stil til fulde. Deres kollektioner taler til den moderne modeforbruger, der elsker en klassisk stil med friske og opdaterede detaljer. Gr dette brand til en del af din garderobe, og lad dig forfre af deres styles, der er evigt moderne.

Samse Samse moderne nordiskKollektionerne bygger p de klassiske snit, men alle tilsat nordiske farver og rene snit, der ikke er til at modst for de fleste. Deres styles stiler hjt med deres enkelthed, der er eftertragtet i mange garderober. Udvalget af kjoler er feminint med urbane undertoner, der kontraster smukt til de sde og lette silhuetter. En sort sommerkjole tilsat mesh ved skuldrene vil sammen med et par hvide sneakers vre det perfekte sommerlook. De udnytter tendenserne, der florer i modebilledet, netop nu. Find de additioner, der skal vre med til at give dit nordiske look den sidste kant.

Frisk attitude i nordiske tonerVi er helt vilde med danske Samse Samse, der formr at gre det enkle til fashion. Noget s simpelt, som en T shirt, bliver opgraderet med sknne nuancer og lkre materialer. Hop i en af de mrkegrnne T shirts, som du nemt kan bre med et par denimshorts. Dette brand giver dig tj til hele garderoben hele ret rundt. Sknne jeans og lkre sweatshirts passer altid perfekt med et par farverige sneakers, som kan tilfre lidt liv til Samse Samses ellers rolige farvepalet. Sort, hvid og gr er de brende farver i alle deres styles, men lejlighedsvist bliver det brudt af lkre pastelfarver og hippe mnstre.

Samse Samse gr dit look personligtDet kan gres ret enkelt, hvis man har de rette designmssige kvaliteter og skills det med at skabe individuelle looks kan Samse Samse i den grad. De har nemlig skabt en enkel og letgenkendelig stil, der passer perfekt ind i de nordiske stilarter. Signaturen skinner isr igennem p de skarptskrede snit, der ofte har store halsudskringer, samt kantede og ranke silhuetter. Det er mode, som er hot for evig med deres kunstneriske og skulpturelle former, der passer perfekt ind i en stilbevidst, kulturel, akademisk, urban og sporty dynamisk designstil. Her fr du nemlig den nyeste mode til storbyens borgere, som opholder sig vk fra hjemmet det meste af tiden. Og her passer tjet fra Samse Samse perfekt ind med deres tidlshed, der kan bres til alle anledninger og aftaler.

Et nutidigt mrke med en klassisk fremtoningEr du til enkle helfarver i store udtryk, s er Samse Samse et oplagt bud p dit fremtidige mrke, hvis ikke du allerede er faldet for den r og minimalistiske stil. Det er klassisk dansk mode, hvor man altid lner sig op ad en stilsikker originalitet, som s opgraderes med lkre detaljer og nye snit. Inspirationen finder man isr internt i designstudiet, hvor dygtige tegnere og hndvrkere skaber egne trends. De uniform lignende former ses ogs tydeligt p meget af tjet, hvor lngde er et meget anvendt virkemiddel, nr din figur skal forlnges visuelt. Det er alt fra lange frakker og parkaer til rummelige T shirts og sweatshirts. Det er ogs sofistikerede rullekravetrjer, lkkert strik, r jeans, blonder, sporty toppe samt fodtj og tilbehr.

nsker du at passe ind i tidens club milj, universitetsliv, storbyens trummerum, festivaler, cafe dage, catwalks og ja, alle de andre ting, som unge modebevidste folk nu laver og lever i, s er Samse Samse mrket, der klder dig p til alt i din egen personlige sammenstning. Det er tj, der i sig selv ikke krver megen pynt, for udskringer og luksurise tekstiler str utrolig smukt for sig selv. Her fr du minimalisme, grunge rock looks og sporty urbanness i t og samme udtryk. Det er stilrene snit og tjfacader tilsat ganske f virkemidler i form af tidens hotteste detaljer som lynlse, en stor knap, en skarpskret krave, en helt srblandet farve eller andre unikke finesser. Samse Samse har s meget at byde p, s klik ls i udvalget her p Zalando.