canada goose resolute parka

P den nordstlige side af byen C canada goose jakke tilbud anal side floden var blevet styret til mindst en vis grad. En blomstrende handel gik p hele tiden det p trods af lejlighedsvise oversvmmelser. Folk vandrede ved siden af kanalen, til tider hnd i hnd, hvis vinden var canada goose jakke tilbud rigtigt, det var; hvis det var forkert, stanken tog meget af romantik ud af sdan slentre, og p Bassey Park, som str for high school p tvrs af kanalen, der var undertiden Boy Scout campouts og Cub Scout Wiener stege. I 1969 borgere vil blive chokerede og syg til at opdage, at hippier n af dem faktisk havde syet et amerikansk flag p sdet af hans bukser, og at pinko fagot var busted, fr man kan sige Gene McCarthy rygning dope og handel piller deroppe . Af 69

tvrs af den mde, han kunne se Derry Heights, og de lave tagene af Old Cape husene tttest p Barrens. Til hjre for Old Cape, peger op mod himlen som en squat hvide fingre, var Derry Standpipe. Direkte under ham en rusten stenkiste stak ud af jorden, breder misfarvet vand ned ad bak canada goose jakke tilbud ke i en glimtende lille bk, der forsvandt ind i de sammenfiltrede trer og buske. Bens behagelig f canada goose jakke tilbud antasi om Beverly pludselig blev brudt af en langt mere dyster: hvad nu hvis en dd hnd floppede ud af det stenkiste lige nu, lige denne anden, mens han var p udkig? Og formoder, at da han vendte at finde en telefon og ringe til politiet, blev en klovn stende der? En sjov klovn ifrt en poset dragt med stor orange drag for knapper? Antag En hnd faldt p Bens skulder, og han skreg. Der var latter.

smug ud af hans store jne. Fanget! Im fanget! en del af hans sind yammered. Han forsgte at stoppe det han kunne ikke tnke p alle med at yammering foregr men det ville ikke stoppe. Fanget! Fanget! Fanget! Henry trak kniven, som var lang og bred og graver canada goose jakke tilbud et med hans navn. Spidsen glitrede i eftermiddag solskin. Ill skal nok prve dig nu, Henry sagde i samme reflekterende stemme. Sin eksamen tid, bryster, og du bedre Page 142 vre klar. vre klar. Heres det frste sprgsml om din eksamen, bryster. Nr nogen siger L canada goose jakke tilbud ad mig kopiere under finalen, hvad vil du sige? Yes! Ben udbrd straks. Im kommer til at sige ja! Sikker! Okay! Kopier alt hvad du nsker! Den Bucks tip gled gennem to inches af luft og presset mod Bens mave. Det var s koldt som et isbakken bare ud af Frigidaire. Ben

nsten en piger stemme. Alt skete hurtigt derefter, men til Ben Hanscom det hele virkede langsom; det alle syntes at ske i en rkke shutterclicks, li canada goose jakke tilbud gesom stillbilleder i en Life magasin foto essay. Hans panik var vk. Han havde opdaget noget inde i ham pludseligt, og fordi det havde ikke brug for panik, at noget bare spiste panik hele. I den frste shutterclick havde Henry snuppet hans sweatshirt hele vejen op til hans brystvorter. Blod blev hlde fra den lavvandede lodret snit over hans bellybutton. I den anden shutterclick, Henry trak kniven ned igen, fungerer hurtigt, ligesom en vanvittig kamp kirurg under et l canada goose jakke tilbud uftangreb. Frisk blod sede. Bagud, Ben tnkte koldt blod fld ned og samles mellem linningen af hans jeans og hans hud. Fik at g baglns. Thats

hans jeans var destrueres, og hans ben bldte meget hrdere end hans mave. . . men det var at sttte ham, og det betd det efficient brudt. Mindst hbede han thats hvad det betd. Ben krb lidt til at opretholde sin skrbelige balance, og da Henry greb p ham med den ene hnd og fejede kniv i en lang flad bue med den anden, Ben trdte til side. Han mistede balancen, men da han faldt ned, han rakte strimlet venstre ben. Henrys skinnebenene slog det, og hans ben blev sparket ud fra under ham med stor effektivitet. For et jeblik Ben mbede, h canada goose jakke tilbud ans terror overvindes med en blanding af refrygt og beundring. Henry Bowers syntes at flyve prcis ligesom Superman over vltet tr, hvor Ben var standset. Hans arme var lige ud foran ham, den md canada goose jakke tilbud e George Reeves holdt armene ud p

ned canada goose jakke tilbud , derefter slukkes. Ben flj baglns, hvirvlende sine arme, og faldt p hans rv for en rekord tredje gang i de sidste fire minutter. Han bed ogs hans tunge igen. Vand sprjtede op omkring ham. En regnbue glimtede et jeblik foran canada goose jakke tilbud Bens jne. Ben ikke give en fuck om regnbuen. Han ikke give en fuck om at finde en krukke med guld. Han ville njes med sit elendige fedt liv. Henry rullede rundt. Forsgte at st. Faldt tilbage. Lykkedes at f sine hnder og kn. Og endelig vaklede p benene. Han stirrede p Ben med de sorte jne. Forsiden af hans flattop nu lnede denne mde, og at de ligesom cornhusks efter en hj vind har passeret. Ben blev pludselig vred. Nej det var mere end at vre vred. Han blev rasende. Han havde get med sine biblioteksbger under armen, med en

der han ville lse dren bag ham og begrave disse laset blodige tj i papirkurven og denne vanvittige drm endelig ville vre overstet. Ben tnkte p sig selv siddende i sin stol i stuen, frisk tubbed, ifrt sin fuzzy rde badekbe, ser Daffy And tegnefilm p The Mighty Ninety og konsummlk gennem en jordbr Flav R Straw. Hold den tanke, fortalte han sig grumt, og holdes kluntet sammen. Side 147 Buske sprang ind i hans ansigt. Ben skubbede dem til side. Thorns net og kler. H canada goose jakke tilbud an prvede at ignorere dem. Han kom til et fladt omrde af jord, der var sort og snavsede. En tyk bevoksning af bambus lignende vkst spredt over det og en stinkende lugt steg fra jorden. En ildevarslende tanke Bsninger sprang ind i hans ansigt. Ben skubbede dem til side. Thorns net og kler. Han forsgte canada goose jakke tilbud at ignorere

rindende vand forude, og stemmer. Kids stemmer. Han holdt op med at lytte, og det var, da han hrte snapping filialer og andre stemmer bag ham. De var helt genkendelige. De tilhrte Victor, bvs, og den eneste Henry Bowers. Mareridtet var ikke slut endnu, det canada goose jakke tilbud syntes. En paralytisk dsighed begyndte at stjle over ham. Iden om blot liggende, curling op i en bold som et pindsvin, og lade dem gre hvad de flte, at de var ndt til at faldet ham. Det var en skr id, men det er ogs.