canada goose Damet

Den foreslede frasortering af Canada Geese i Windermere er den seneste i en rkke af drlige beslutninger til de problemer, der vedrrer de vilde dyr, sagde hr maj.

Nationale dyrs rettigheder Animal Aid, sagde den virkelige rsag til forureningen i sen var spildevand.

Tanken om, at gssene er ansvarlige for fosfor i sen, nr r spildevand pumpes ind i det, gdningen fra hundrede grde lber ind i det, og rengringsmidler og opvaskevand tabletter ogs

ender i Windermere, er aldeles usandsynligt, sagde hun.

Animal Aid kampagne utrtteligt mod enhver form for jagt og dyremishandling og gre en masse for at forsge at stoppe duck skud. Bare fordi det ikke er rapporteret om i denne historie om Windermere Gs betyder ikke, det ikke gr p mske skulle du gre din forskning, fr du foretager smlige kommentarer. Hmm.

Og fortl mig, hvad uselvisk ting gr du det er bedre end at se ud for dem iblandt os, der ikke kan st op for sig selv? I din mening mennesker kan have bedre ting at gre men disse mennesker har moral og bekymrer sig om milj, vi lever i, og de vsner, der deler det med os.

Du finder ogs, at Brian May er stadig en rockstjerne og stadig udfrer regelmssigt som jeg sagde, at du mske finde at gre forskning, fr naysaying nyttige nste gang.

Hvad med alle de nder skudt hvert r? Du ved. Den helt lovligt nder skud. [/ P] [/ quote] Animal Aid kampagne utrtteligt mod enhver form for jagt og dyremishandling og gre en masse for at forsge at stoppe duck skud. Bare fordi det ikke er rapporteret om i denne historie om Windermere Gs betyder ikke, det ikke gr p mske skulle du gre din forskning, fr du foretager smlige kommentarer. Hmm.

Og fortl mig, hvad uselvisk ting gr du det er bedre end at se ud for dem iblandt os, der ikke kan st op for sig selv? I din mening mennesker kan have bedre ting at gre men disse mennesker har moral og bekymrer sig om milj, vi lever i, og de vsner, der deler det med os. Bare fordi det ikke er rapporteret om i denne historie om Windermere Gs betyder ikke, det ikke gr p mske skulle du gre din forskning, fr du foretager smlige kommentarer. Hmm.

Og fortl mig, hvad uselvisk ting gr du det er bedre end at se ud for dem iblandt os, der ikke kan st op for sig selv? I din mening mennesker kan have bedre ting at gre men disse mennesker har moral og bekymrer sig om milj, vi lever i, og de vsner, der deler det med os.

Du finder ogs, at Brian May er stadig en rockstjerne og stadig udfrer regelmssigt som jeg sagde, at du mske finde at gre forskning, fr naysaying nyttige nste gang.

Du synes at have forvekslet mig for nogen, der kampagner utrtteligt, uendelige og uselvisk for tabte rsager.

I en drm, jeg g gennem en smuk plads med hje vinduer fra gulv til loft. Der er ingen firkantede hjrner overalt, og hvert vrelse flyder yndefuldt ind i nste. En metal vindeltrappe frer til et sovevrelse med en fantastisk udsigt over bjergene. En ung dreng er p min side g gennem lejligheden med mig. Jeg fortller ham, at jeg elsker den benhed og nsker at bo der. Jeg vgne op fra drmmen stadig fler lykke ved at vre i dette rum. Min logik sind fortller mig, at jeg havde drmmen, fordi jeg i dag ndt til at finde en ny lejlighed.

Det 1980, og min mand har lige dd. Jeg flyttede ud af vores hjem og am opholder sig med venner, mens jeg ser for et nyt sted at bo. Jeg udmattet og overvldet gr gennem avisannoncer forsger at finde noget jeg har rd til at won vre for lille eller deprimerende. Jeg kalder og foretage udnvnelser til at besge fem lejligheder, der dagen.

Som jeg krer mod mit frste udnvnelse, ser jeg en leje skilt i indkrslen af en usdvanlig leder kompleks. En stemme inde i mig siger, derinde nu. Det er ikke logisk, og jeg har andre aftaler, at jeg allerede for sent til. Men jeg trkker ind i indkrslen.

Et tegn frer mig til lederen lejligheden. En dreng omkring tolv r gammel fortller mig gennem dren, at hans mor vandt vre hjemme fra arbejde, indtil fem, og at hun hndterer huslejer. Jeg fortller ham, at jeg nsker blot at se p det og han kunne give mig nglen, hvis jeg giver ham min krekort som depositum for nglen.

Han bner dren og siger, at han vise mig stedet. Han drengen i min drm. Jeg fr gsehud og min puls accelererer da han bner dren til lejligheden. Jeg flger ham i og se den njagtige plads jeg lige drmt om de usdvanlige vinkler, hje vinduer, spiral trappe, ovenp sovevrelse med visningen. Jeg begynder at grine og fortlle ham, er mit hjem. Jeg drmte om dette sted. Det er her, jeg skulle leve han viser mig lejligheden, han fortller mig, at jeg stadig ndt til at vente, indtil hans mor kommer hjem klokken fem, og at hun fik andre mennesker med udnvnelser til at se det. Jeg fortller ham, at jeg kan give ham en check p depositum og frste mneds husleje og mske han kunne kalde sin mor og fortlle hende, at jeg vil have det.

Han temmelig kyndige og fortller mig jeg ndt til at vente.

Jeg tilbringe hele dagen venter uden for hans hoveddr (stakkels barn). Jeg indser, at jeg blst alle de andre aftaler, jeg havde, og at hvis denne ene gr ikke arbejde ud, vandt jeg har et sted at bo.

Men min mave siger, at dette er mit hjem, og at jeg drmte om det njagtigt som det er, og s det betd at vre. I lbet af dagen, flere andre dukke op nsker at se rummet. Men jeg fortlle alle, at jeg kommer til at tage lejligheden, og jeg venter med checken til mor at komme hjem. Jeg Don Budge. P et tidspunkt, fem af os st uden for drengen dren forhandlingsbordet.

Nr mor endelig kommer hjem, mod alle odds, siger hun til mig og tager min check. Det har vret en dag med tillidsfuld min drm, tillidsfuld min mave, og finde hjem, at jeg ville leve i mange r fremover. Det var et helligt healing plads for mig, og jeg ved, at Paulus fandt det for mig, afslrede det til mig i en drm, og krte min bil ind i indkrslen for at se det. Jeg evigt taknemmelig.