Canada Goose Dame Vinterjakke

Jeg vil gerne modtage nyheder og gode tilbud ca.Canada Goose Dawson Parka gr til midt p lret og giver god beskyttelse mod vintervejrets luner. For ekstra komfort og beskyttelse er den hje krave foret med bld fleece indvendig. Den store htte kan indstilles s den giver den optimale beskyttelse mod kulden.Dawson Parka er fremstillet af det kraftige Poly Cotton Arctic Tech materiale. Derudover har den en speciel behandling der gr stoffet vand og smudsafvisende. Ved hndleddene holder kraftige ribkanter kulden ude. Parkaen bliver lukket med en kraftig to vejs YKK lynls. I siderne er der ligeledes YKK lynlse, der kan bnes for get bevgelighed.Som alle andre Canada Goose jakker er Dawson Parka foret med 100 % andedun. Parkaen er kategoriseret TEI 5, det vil sige at den er testet til at holde en komfortabel temperatur til helt end under 30 minusgrader.Den aftagelige pelskant p htten er lavet af canadisk Coyote. Canada Goose garanterer at alle dun kommer fra fugle der ikke er plukket levende, og at pelsen udelukkende kommer fra dyr der er skudt p jagt af autoriserede jgere.Dawson Parka har flere smarte detaljer. Udvendig har den to fleeceforede lommer. Indvendig parkaen ligeledes to lommer, hvoraf den ene er en sikkerhedslomme. Den anden indvendige lomme har en ekstra strkbar lomme i sig, perfekt til mobiltelefon eller mp3 afspiller. Den lille strklomme har en udgang til hovedtelefoner.En anden smart detalje er de indvendige metro stropper der gr det muligt at bre Dawson Parka som en rygsk, nr man er indendrs.Canada Goose Dawson Parka er den perfekte jakke til dig der gerne vil have en vinterjakke med gode muligheder for at udfolde sig aktivt i naturen, men samtidig ogs en jakke der kan bruges i byen og til pnere brug.