Character Bios

Character Bios

Spillet ‘Twilight Saga: New Moon’ accepterer Best Movie-prisen på scenen på 2010 MTV Movie Awards, der blev afholdt på Gibson Amphitheater på Universal Studios den 6. juni 2010 i Universal City, Californien. (Getty Images) flere billeder i Twilights fire afdelinger, der er en hel del varulv / vampyr / rigtige personkarakterer, og du kommer til det rette sted for en grundig sammenbrud af casten. For den ene er varulvene fjender af vampyrklaner, som er immun for vampyrbid og kan helbrede inden for få sekunder. Derefter, der, der er kendt som en ‘tracker’ vampyr, der jagter mennesker ned og spiser dem til sport. Han fik en fuld coven af ​​vampyr venner, som sigter mod at rejse sig op imod varulverne og ødelægge familien Cullen.

Volturi er den uofficielle royalty af vampyrverdenen, da de er den største coven, der eksisterer og har bestået i flere tusinde år. Endelig, men ikke mindst, Cullens, AKA den olympiske Coven, som ikke dræber mennesker, er i centrum af Stephenie Meyer Twilight universet.

Jacob er alfa hanen og den stærkeste af pakken. Han har den unikke evne til at styre klanen telepatisk og med magt, selv om de enkelte varulve forsøger at genoplive. Men han kan virkelig styre Bella Swan, pigen han kæmper for mod vampyr.

Sam Uley:

Spillet af Chaske Spencer i filmene

Sam er det ældste medlem af La Push-pakken og var den første ulv til fase. Han er rolig og moden, men har haft en vis uro i sit personlige liv. Han dateret før han forvandlede, men kunne ikke fortælle hende, hvad han var blevet så deres forhold smuldrede. Derefter indtrykte han på Leah-fætter Emily Young og følte sig meget skyldig i at bryde Leah-hjerte og senere ængstelige Emily ansigt, da han fasede en gang.

Quil Ateara

Spillet af Tyson Houseman i filmene

Quil er Jacobs bedste ven og anden kusine. Han føler sig udeladt, da Jacob og Embry, efter at de kom til pakken, men senere også faser og bliver sammen med sine venner igen.

Embry Call

Spillet af Kiowa Gordon i filmene

Embry er en af ​​Jacobs andre nære venner. På et tidspunkt forsøger han endda at angribe Bella! Spillet af Bronson Pelletier i filmene

Seth er Leah yngre bror og forvandler sig på samme tid som sin søster. I modsætning til de fleste ulve kommer han sammen med Cullens og er ikke aggressiv over for vampyrer.