Chandler politibetjent moonlights

Chandler politibetjent moonlights

CHANDLER, AZ (3TV / CBS 5)

På arbejde er Nicole Upshaw job at beskytte og tjene. Rookie på Chandler Police Department betaler hendes gebyrer.

starter klokken 8:30 om natten, og jeg arbejder hele vejen indtil kl. 6:30 om morgenen, siger Upshaw. kirkegårde. Chandler-indfødte har en anden side til hende og en anden karriere.

er bare en test af viljestyrke, siger Upshaw. Personer, der ønsker at vinde mere, vil finde en måde at vinde på. Og den person, der har nogle af dem i dem, vil ophøre. Sådan går det. kæmpede hendes første professionelle kamp i november 2015, besejrede Bryanna Fissori.

Det sidste år har været hendes første hos Chandler Police Department, herunder en 10 måneders prøvetid. Hun arbejder hårdt, træner hårdt og gør det for det meste med et smil på hendes ansigt.

meget smiley, meget laid back, siger Upshaw. sådan i buret også. Det er ikke godt at være for spændt og spændt. Jeg elsker virkelig sporten. Jeg smiler om det. Men alle har det konkurrencedygtige øjeblik, når de snap og det er spillet på. Begyndte at træne i kampsport da hun var 5. Hun har en anden grad sorte bælte i karate. Hendes største indflydelse er fra en anden kampsportartist og Chandler politibetjent, hendes far Comm. Ed Upshaw.

ud for den gamle blok, siger Comm. Upshaw. du ser din datter blive sparket i hovedet, det er ikke let at se. Det er kampe, hun vandt. Du kan fortælle, hvornår tingene bliver hånede og vrede. Det er nok ikke en god ting at gøre med Nicole i ringen, fordi hun bliver meget fokuseret, og hun kan næsten udelukke enhver kvinde hun kæmper med. vittigheder, at hun oprindeligt ønskede at være den gule Power Ranger, men der var ingen åbninger. Det passer, at hun fulgte i hendes faders fodspor.

voksede op med at forgive ham, der ville være som han, siger Upshaw. går i hans fodspor. Det er så sjovt. Upshaw har været i enhver kamp, ​​som Nicole har haft i Arizona. Hun håber at kæmpe igen i de næste par måneder. Indtil da forsøger hun at balancere de to karriere med et smil.

elsker at være en stærk, hård kvinde, om jeg bærer mit badge eller mine handsker. 2017 KPHO / KTVK (KPHO Broadcasting Corporation).

Mest populære StoriesMost Popular StoriesMore >>

Sheriff: 3 år gammel misbruget af babysitter ‘hængende på en tråd’ Sheriff: 3 år gammel misbrugt af babysitter ‘hængende på en tråd’ Opdateret: Mandag, 12. marts 2018 18:23 EDT2018 03 12 22:23:43 GMT

Hannah Wesche (Foto: Facebook)

En babysitter er opdraget med at misbruge en 3 årig pige, hvis familie siger, at det er hjernedødt.

En babysitter er opdraget med at misbruge en 3 årig pige, hvis familie siger, at det er hjernedødt.

Menneskelige rester findes i gården for at savne Disney-arbejderHumanrester fundet i værftet om at savne Disney-medarbejderUddateret: Mandag, 12. marts 2018 7:11 EDT2018 03 12 11:11:45 GMT

Dette luftfoto viser politiet, der søger efter baghaven af ​​Michael Shaver, en Disney-monorailmekaniker, der har været savnet siden 2015.

Dagplejeren ejer dømt for drenge børn, så hun kunne tanle, arbejde ud Dageplejeren ejer dømt for døvende børn, så hun kunne tan, arbejde udUddateret: Mandag, 12. marts 2018 5:40 EDT2018 03 12 09:40:32 GMT

Dette udaterede filbillede fra Deschutes County Sheriff’s kontor viser januar Irene Neatherlin.

En Oregon dagpleje ejer, der overladte flere børn på hendes facilitet til at garve, er blevet dømt til mere end 21 års fængsel.

En Oregon dagpleje ejer, der overladte flere børn på hendes facilitet til at garve, er blevet dømt til mere end 21 års fængsel.

PD: Man indrømmer at indstille ex girlfriend i brand over DNA testPD: Man indrømmer at indstille ex girlfriend i brand over DNA testUpdated: Mandag, marts 12 2018 8:05 EDT2018 03 12 12:05:30 GMT