Champions MMA

Champions MMA

AMMA er placeret på den højt respekterede Champions Gym på Colne Bank Avenue Colchester Essex. Kombinerer stand-up og ground fighting vi koncentrerer os om at udvikle kæmpere færdigheder og tillid til at producere effektive og succesfulde Mixed Martial Arts konkurrenter

Vi har fuldt udstyrede faciliteter med et matte område, boksring og konditioneringsudstyr. Vores tilgang til kampe er enkel, uanset om du vil komme i form, prøve din hånd på nogle sparring eller have en appetit til at konkurrere, så vi kan hjælpe dig med at nå dine mål.

Vores instruktører har stor erfaring i alle aspekter af MMA fra brasiliansk Jiu Jitsu (Gi) gennem No Gi Submision Grappling og Muay Thai Boxing, og vi er i stand til at yde coaching for begyndere til avancerede krigere

Vi er tilknyttet en række andre klubber og er i stand til at bringe erfarne krigere fra alle lejre til Colchester gym, vi kan også tilbyde eksklusiv adgang til seminarer af World Class BJJ og MMA fighters.