CF mand stakkede under en kamp står nu over for Chi

CF mand stakkede under en kamp står nu over for Chi

Ifølge den kriminelle klage pressede Tuschl teenen til jorden og kastede ham ind i siden af ​​en trailer. Teenageren fortalte detektiver på et tidspunkt, han følte hjørnet af Tuschl, så han trak en kniv og fortalte ham at stoppe.

Han sagde, at Tuschl sagde ‘gå videre, stab mig’ og trådte mod teenagen for at slå ham. Wooley sagde, at han så stablede Tuschl tre gange for tre slag fra Tuschl. Wooley sagde, at han var bange for at han skulle dræbe Tuschl for at komme væk.

Tuschls første ret udseende er sat til april.

Chippewa County deputerede sagde Brandon L. Wooley, 17, af Chippewa Falls, står over for anklager for skade ved uagtsom brug af et våben, stort batteri og uordenlig adfærd. søndag blev Chippewa County Sheriff’s Office og Chippewa Fire District indkaldt til Cindy Lake Trailer Court på 50th Avenue i Town of Lafayette for en rapport om en kamp mellem Wooley og Michael J. Tuschl, 41, Chippewa Falls.

Politiet sagde, mens Wooley og Tuschl kæmpede, Wooley ‘blev bevæbnet med en kniv’ og stakkede Tuschl. i Chippewa County.

Chippewa County (WQOW) Chippewa County Sheriff’s Office sagde en teenager blev taget i fængsel efter at han ’slog en mand med en kniv, der forårsager skader’ tidligt søndag morgen.

De sagde, mens de to kæmpede, teenagen blev ‘bevæbnet med en kniv’ og stakkede manden.

Den 17-årige blev taget i fængsel og i en pressemeddelelse sagde Chippewa County Sheriff Jim Kowalczyk offentligheden ikke i fare. Han sagde, at undersøgelsen af ​​hændelsen foregår.

De sagde, mens de to kæmpede, teenagen blev ‘bevæbnet med en kniv’ og stakkede manden.

Den 17-årige blev taget i fængsel og i en pressemeddelelse sagde Chippewa County Sheriff Jim Kowalczyk offentligheden ikke i fare. Han sagde, at undersøgelsen af ​​hændelsen foregår.