second hand louis vuitton VES undslipper med smal sejr over Miller

tasche von louis vuitton VES undslipper med smal sejr over Miller

Et af disse tab var til Charlottesville-baserede Miller School den 21. januar. Og mens VES flygtede hjemstedet med en smal 65 62 sejr over Miller på tirsdag for at hævne det tab, gav den væk en 14 point bly og næsten tabte en heartbreaker i et spil, der kom ned til ledningen.

‘Dette var en af ​​de værste forestillinger jeg har set ud af dette hold hele året,’ sagde coach Curtis Staples. ‘Det var frustrerende at se.’

Men Miller (10 9) hang rundt som en vintertidsvirus, som du bare ikke kan ryste. Mavericksne gjorde ikke et feberligt løb, men gik aldrig helt koldt fra marken. De smuttede simpelthen væk væk og forårsagede biskopper masser af hovedpine.

Killeya Jones førte alle scorer med 27 point, mens Billige Moncler Sale pointvagt Justice Kithcart, friske til at tjene en to-spil suspension, tilføjede 23. Sammen kombinerede duoen for 50 af VES ’65 point. Kun tre andre biskopper scorede: Kevin Quinn (to point ), Adnan Arslanagic (fem) og 7 fodgænger Admir Besovic (ni).

‘Det var bestemt et hårdt spil, det burde ikke have været,’ sagde Killeya Jones. ‘Vi skulle have vundet det mere handily.We spillede næsten ikke op til vores potentiale, som vi skulle have.’

Miller skåret i VES-ledningen flere gange i tredje kvartal, men biskopperne bekæmpede disse fremskridt. Men i de sidste minutter i fjerde kvartal gik Mavericks på en 10-løbe og indsnævrede VES-ledningen til 63 62 med 28 sekunder tilbage.

Ron Alston (10 point) havde en chance for at give Miller føringen i de sidste sekunder, men hans 3-punktsforsøg faldt kort. Kithcart ramte derefter to frie kast med 1.1 sekunder tilbage, og Mavericks center Tyler Creamer slog en 24 fod på kurven, men den ramte af glasset.

‘Vi har virkelig brug for denne,’ sagde Miller Senior Guard Chance Sheffey. ‘Det er et konference spil, og vi forsøgte bare at kæmpe hårdt. Efter spillet føler vi bare, at vi kan lege med nogen. ‘

Sheffey førte Miller med 17 point, mens Jaylin Reed tilføjede 16.

Kithcart savnede VES ’sidste to spil for hvad han og Staples har omtalt som en uberettiget suspension. Kithcart var målrettet mod et slag på Hargrave Military Academy den 19. januar. Biskops freshman Aaron Teal blev også suspenderet to spil. Senior og Pittsburgh signee sagde, at han kørte på bittet for at komme tilbage på banen.

‘Jeg var mere at beskytte min holdkammerat, som jeg ser det,’ sagde Kithcart om spillet på Hargrave. ‘Jeg gjorde ikke noget ondsindet eller prøv at tage nogen ud.’

Hans leg på tirsdag var instrumental, da han glidede ind i banen for flere procentvise skud flere gange.

‘Jeg ved virkelig ikke, Moncler Jakke Dame hvad deres tankegang er lige nu,’ hæftede sagde. ‘Jeg ved fra et coachingperspektiv, jeg kan tale for alle tre af dem. Vi er meget skuffede over, hvordan vi spillede i aften. Holdet ved det.

‘Jeg fortalte dem alt, hvad jeg kan gøre, er at se, hvordan de reagerer i morgen. Jeg vil gerne sætte dette bag os så hurtigt som muligt. Tak Gud for sejren, men vi ønsker at få det bag os. Det er så slemt det var. ‘