louis vuitton trunk Veteran Clinton står over for politisk kamp i sit liv

louis vuitton onlineshop Veteran Clinton står over for politisk kamp i sit liv

PHILADELPHIA Efter mere end et år med kampagne, mere end et årti i politik og mere end en generations offentlig service, er udfordringen for Hillary Rodham Clinton klar, stor og presserende: Kan hun præsentere et nyt, anderledes og overbevisende ansigt overfor amerikanerne?

Det er mere end noget spørgsmål før den demokratiske nationale konvent i denne uge. Konventionen er en unik måske sidste mulighed for Clinton at genindføre sig til et land, der har observeret hende siden 1970’erne. I takt med at den politiske sæson går ind i den fulde vælgerkampagne, forbliver amerikanerne dybt skeptiske over hendes karakter og hendes rekord.

En kvinde, som Barack Obama kaldte ’sympatisk nok’, da han løb mod Clinton for formandskabet i 2008, er nu mindre sympatisk end hun var som First Lady. Tidligere var hun den trofaste kone, der stod ved en utrosk præsident, inden hun løb for senatet.

I dag afstemninger Billige Moncler Jakke Herre foreslår flertallet at se hende negativt, mange siger, at de ikke finder hende ærlige eller troværdige. Donald Trump ses endnu mere ugunstigt, men kløften er indsnævring, og løbet er stramning. I nogle afstemninger er Clinton bagved.

Blødgør hendes billede, sletter gamle opfattelser og humaniserer sig selv, det er, hvad demokraterne vil forsøge at gøre i deres scripted tv-skuespil.

Hver taler på hver aften i konventet, som slutter torsdag, vil gøre det muligt for demokraterne at vinde Det Hvide Hus igen i november. Det vil være en galakse af de største politiske stjerner i landet: Michelle Obama, Joe Biden, Elizabeth Warren, Cory Booker, Bernie Sanders, Bill Clinton, Barack Obama, Michael Bloomberg. Busk.

For Hillary Clinton bliver det sværere. På 68 år har hun været i spillet så længe, ​​i så mange roller, at ældre mennesker har faste indtryk. Yngre mennesker kender næppe hende ud over en karikatur.

Faren for hende er, at alle har en mening. For nogle er hun modig, progressiv og forsonende, en reformator, der har brudt glasloftet. For andre er hun en shrill, duplicerende opportunist, der misbrugte sin personlige e-mail-konto som statssekretær, løj i Benghazi-høringerne og tog penge fra Wall Street til taler. Hun er upopulær med tilhængere af Bernie Sanders.

En politiker opfanger fjender som en kashmir frakke opfanger hundehår, og Hillary Clinton har fjender.

Hun har så mange ansigter: datter af midwestern republikanere; Første elevbegyndende højttaler ved Wellesley College; Assistent til Husets Rettighedsudvalg under Watergate; en af ​​landets førende advokater; advokat for universel sundhedspleje, børn og kvinder.

First Lady of Arkansas. First Lady of the United States. Senator fra new york Statssekretær Moncler Jakke Dame i USA. Præsidentkandidat.

Faktisk har Clinton blandt de længste r af enhver, der har kørt for præsidenten en sterling uddannelse, herunder Yale Law School, en blanding af høje elektive og ansættelseskontorer, en forpligtelse til social retfærdighed.

Men i den amerikanske politiks hustouse, hvor uhørte modstandere spytter galde (‘Lås hende op!’ De chanted ved den republikanske konvention) og retsforfølge dig som den antikrist, intellekt og erfaring knap tæller.

Hillary Clinton står over for livets kamp for sit livs arbejde. Den seriøse audition begynder i denne uge.