louis vuitton shopper Vent med at bekæmpe Pacquiao et skadeligt slag mod en speling sport

louis vuitton seidentuch Vent med at bekæmpe Pacquiao et skadeligt slag mod en speling sport

Ali kæmpede Joe Frazier fem måneder efter ikke at kæmpe for 31/2 år. Ali blev afskåret fra sin boks licens fra marts 1967 til oktober 1970, fordi han ikke ville tiltræde i hæren under Vietnamkriget.

Efter sin genindførelse kæmpede Ali to tune-kampe og blev hurtigt opbygget til Frazier, verdens tyngdevægtsmester. Ali ventede næsten ikke. Ali kunne ikke vente. Han tog på Frazier, den største udfordring til rådighed og tabt.

At miste den kamp mindsker ikke Alis arv, det forbedrer det. Han er den største tungvægt af alle tider, fordi han aldrig har slået en modstander. Det gjorde heller ikke Frazier.

Sugar Ray Robinson, en veltervægt og mellemvægt er den største bokser nogensinde, pund for pund. Han var frygtløs. Han kæmpede for alle, og han tabte 19 gange.

Thomas Hearns, en stor veltervægt, kæmpede Marvin Hagler, en stor mellemvægt, en større mand, fordi Hearns var modig. Hagler slog ham ud. Men det var en af ​​de største kampe hele tiden, og den omfattede den største første runde af alle tider. Historien om verden er mere interessant, fordi denne kamp skete.

Boksning handler om at vinde selvfølgelig er det. Det handler også om mod, Robinson var modig. Ali var modig. Hearns var modig.

Mayweather er en stor fighter, den femte bedste weltervægt i de sidste 75 år bag Sugar Ray Robinson, Sugar Ray Leonard, Jose Napoles og Thomas Hearns. Weltervægt er 147 pund, eller ’47’ i boksning folkehøjskole. Mayweather er et defensivt geni, der kan skade dig. Men han har ikke hjerte af en mester indenfor ringen eller udenfor den.

Han er en af ​​de mindst glædeligt store krigere nogensinde. Han ønsker ikke at kæmpe, han ønsker at danse, han jabs og løber og udfordrer modstandere som en amatør. Han er en sikkerheds første fighter. Han nægtede at træde ind i en ring og kæmpe mod den bedste modstander i sin vægtafdeling, Manny Pacquiao , i fem år. Han og Pacquiao kunne aldrig være enige om indtil nu at teste for præstationsfremmende stoffer. De har endelig aftalt en testprotokol og er planlagt til at kæmpe den 2. maj.

En af de grundlæggende sandheder i boksning er dette. Fighteren, der rejser indvendingerne, er den kæmper, der ikke ønsker kampen. Mayweather rejste indvendinger i årevis. Pacquiao gjorde det aldrig.

Denne kamp skulle have været sket for fem år siden. Pacquiao er nu 36. Han har mistet to af hans fem kampe, han har ikke slået ud siden 2009, og i 2012 slog Juan Manuel Marquez ham kold ud. Pacquiao ligger nedad på lærredet i to minutter. Han lignede en død mand. Han kan allerede være en ’shot’ fighter, en som har mistet sin konkurrencefordel. Mayweather kan lide fighters sådan.

Pacquiao udgør ingen trussel mod Mayweather. Endelig ønsker Mayweather at bekæmpe ham. Det er ‘karakteren’ Mayweather viser til verden.

Jeg protesterer mod denne kamp. For det meste protesterer jeg mod Mayweather. Glem hans arv, det er hans forretning, hvis han ønsker at gå ned som den ubesejrede bokser, der har spillet det sikkert og undgået den eneste rigtige udfordring, han har til rådighed. Mayweather gjorde ondt i hans sport. Han kunne have genoplivet boksning og han valgte ikke at. at være ubesejret mere end at være en stor mester.

Boxing har været en død sport det meste af mit liv. Jeg blev født i 1988. Så snart jeg forstod sprog, ville min far vise mig videoer af berømte kampe fra 80’erne og fortælle dem til mig. Så ville jeg vise videoerne til mine børnebørn og gentage hvad min far sagde. har nedbrudt den første runde Hagler Hearns til 10 forskellige babysittere mellem 1991 og 1994.

Det er sådan, jeg oplever boksning og ser gamle kampe på bånd. Den største kamp siden jeg har levet var den første kamp mellem Mike Tyson og Evander Holyfield. Det var 1996, da Holyfield slog Tyson ud.

For fem år siden kunne Mayweather Pacquiao have været større end Tyson Holyfield. Tyson og Holyfield havde en stor kamp. Mayweather og Pacquiao kunne have haft to eller tre store kampe under deres primer. Det ville have følt sig tilbage i 80’erne.

80’erne var decenniumet af welterweights.The fleste af de store krigere var veltere, som Leonard, Hearns og Roberto Duran, der flyttede op fra letvægts. Og de kæmpede hinanden. Hearns og Duran kæmpede engang, Hearns og Leonard kæmpede to gange og Leonard og Duran kæmpede tre gange, og alle tre af dem havde modet til at bekæmpe Marvin Hagler, som var en mellemvægt (160 pund). Mayweather ville have undgået alle fire. Han ville aldrig risikere at miste.

Pacquiao var en super letvægts lige så nylig som 2. maj 2009. Super lightweight er 140. Mayweather var tilbageholdende med at kæmpe mod en mindre mand. Hvilken dom mod Mayweather. Mayweather ventede at kæmpe mod en mindre mand, indtil han var helt sikker på, at han kunne vinde.

Og her er den ultimative ironi: Mayweather ville nok have slået Pacquiao hele tiden. Selv for fem år siden kunne Mayweather have slået ham ud. Pacquiao ville have kastet en masse slag, men han ville ikke have landet mange Mayweather er for svært at hit. Pacquiao ville have åbnet sig og Mayweather ville have haft forbindelse med hans kæbe. Mayweather er en præcis puncher, når han beslutter at slå. Selv om han ikke er en ødelæggende hitter, kan han banke folk ud.

Kaptajn Ahab forfulgte helten hval. Mayweather flygtede fra det, indtil det næppe kunne svømme.

Grant Cohn skriver sportskolonner og ‘Inside the 49ers’ bloggen til The Press Democrats hjemmeside.

Indsendt i Inside the 49ers Tagged Floyd Mayweather, Manny Pacquiao

Helt enig, Grant. Floyd Mayweather Jr repræsenterer den skarpe dødning af boksning, og han sygner mig. Hvad der straks fik min ære op om ham var, da han pludselig ganske ud af det blå krævede at tage en intensiv steroid test. Han spurgte det aldrig om nogen andre, men han krævede dette af den hårdeste fighter, han var ikke fuldt forberedt på at kæmpe. Denne intimidationstaktik var ment at skabe insinuation om Pacman og undskylde derfor Floyd for ikke at ville kæmpe med ham. Vi kommer aldrig til at se disse to store krigere kæmpe hinanden i deres primes. I stedet får vi se en meget sikker Floyd kæmper en anden kæmper, der ikke kun går godt forbi hans prime, men er blevet slået ud for nylig. Sådan kan papirkurven Mayweather lide sine krigere. Ja, alle ved nu, at Floyd ikke er interesseret i at kæmpe store krigere, medmindre de er over bakken. Vi ved også, at Floyd ville have set fjollet mod Leonard eller Hearns, sandsynligvis Duran og Benitez også. Mayweather er en kone, der Moncler Udsalg misbruger punk.

Jeg blev født i 1961. Havde fornøjelsen af ​​at se de store tungevægte i 1960’erne og store veltere i 1980’erne og en masse massive lys- og mellemvægte imellem. Jeg var en stor boxing fan.

Jeg kan ikke huske, da jeg stoppede med at se boksning. Det var engang omkring 15 20 år siden. Der var ingen officiel afgrænsning. På et tidspunkt blev det bare for absurd. Betal pr. Visning, Don King, korruption, nedlæggelsen af ​​heavyweight divisionen bidrog alt sammen til min fade ud af sporten.

Jeg har ingen anelse om, hvem den tunge vægtmester er. Jeg bryder mig ikke. Jeg er ikke en bokser eller en boksekspert på nogen måde, men Jack-kolonner gjorde mig ofte fyren i rummet, når det kom til kampspil. Jeg var gået til fyr på min blok, når nogen ønskede at vide om en kamp.

Jeg savner den gamle boksport.

Floyd er en ducker. Han ved, hvordan han maksimerer sine potentielle pengegevinster og spiller skurkrollen som en disneyfilm. Han kender legacyer Don tjene penge. Folk som dig og mig må ikke betale for kampen, men vi vil helt sikkert se det nogle steder. Jeg rooting for Pacman. Billige Moncler Outlet Denne fyr handler om folkene, og han gør hvad han vil gøre. Han hjælper med at give sine landsmænd penge, fiskeforsyninger, skoler mv. Kongresmedlemmer om dagen og en sanger om natten. Du kan også sige sin comedian. Alle ved, at tab til Bradley var en fluke, og at kampen med Marquez var en heldig tæller. Pacman vinder runderne før den KO, og han var aggressoren i den kamp. Jeg håber Roach og Pac har et spil plan at slå Floyd.