louis vuitton monogram tasche Veterans Choice handler i værkerne i huset

handytasche louis vuitton Veterans Choice handler i værkerne i huset

Walkout: Fra en protest til en farceIfstudents vælger at deltage i i morgen ’s For Our Lives ved at gå ud af klassen, vil vi ikke have skoleembedsmænd til at kaste bogen på dem.Boondoggle opdatering: Lektioner fra CalifornienNogle forudsigelige nyheder fra den gyldne stat: Udgifterne til højhastighedstoget toget forbinder San Francisco og Los Angeles går op igen. To skridt tilbage: At miste jorden til opioider Det er langtfra frustrerende. Efter mange års behandling af en dødelig opioidkrisen mistede tusindvis af liv og milliarder brugte landsdækkende , folk fortsætter med at injicere sig selv med gift. Repræsentanternes torsdag. Den sene brydningsaftale ville forhindre det populære Veterans Choice Program fra at løbe tør for penge og forventes at vinde godkendelse i dag. En koalition af grupper fra den amerikanske legion og veteraner fra udenlandske Krige til det sårede krigerprojekt roste forslaget torsdag for at pumpe yderligere 2,1 mia. Dollars i det næsten konkursprogram uden at tage penge fra den eksisterende helbred norges budget for nationen næsten 23 millioner veteraner. Applaud deres lederskab som et eksempel på den type bipartisan samarbejde, som alle amerikanere bør forvente af vores ledere, udtalelsen sagde. Den nye aftale ville investere i 28 lejemål for VA-faciliteter, nogle af som er blevet holdt af kongressen i to år. Det vil også omfatte bestemmelser, der gør det lettere for VA at ansætte medicinsk personale. De seneste Billige Moncler Jakke Herre VA-data viser 45.360 ledige stillinger i VA-sundhedsvæsenet. Flyttet kommer to dage efter, at Parlamentet forkastede et lovforslag for at give $ 2 mia. Til Veterans Choice-programmet ved at tage penge fra andre programmer. Otte veterangrupper modsatte sig stærkt denne tidligere lovforslag, idet det hævdes, at det prioriterede den private sektors sundhedspleje, mens de forsømte VA-tjenester. De så det som et farligt præcedens for VA at overgå helt til privat pleje. Kuster og Shea Porter havde stemt imod det tidligere ændringsforslag og blev kritisk kritiseret af førende republikanere for det. I en erklæring sagde Kuster, at denne seneste version er en markant forbedring , selvom hun fortsætter med at kæmpe for at gøre Veterans Choice-programmet bedre. Ved det, har valgprogrammet været et vigtigt redskab til at hjælpe veteraner til at få adgang til pleje uden for VA, men det har ikke leveret til alle veteraner, siger Kuster. En talsmand sagde, at Shea Porter er tilfreds med den seneste udvikling, der betyder, at Parlamentet vil opfylde budgettet før medlemmerne til deres augustreservation. Kongekammerat er enig med veteranorganisationerne, at veteraner fortjener en meget bedre regning end de ene republikanere satte op til afstemning om Mandag, og fordi hun og så mange af hendes kolleger krævede en bedre regning, er den bedre regning nu ledet til husgulvet, sagde talsmand Marjorie Connolly.bill, huset forventes at passere med overvældende topartis støtte på fredag ​​indeholder en bestemmelse Carol skrev at forbedre VA ansættelse af mental sundhedspersonale, der er på frontlinjen for at bekæmpe heroin, fentanyl og receptpligtig opioid krise. GOP formand Jeanie Forrester sagde i lyset af kvaliteten af ​​plejeundersøgelsen på Manchester VA, den tidligere Kuster og Shea Porter stemmer imod den forrige bill var et tidspunkt, hvor ressourcerne i Manchester VA er under velkendt granskning, stemmerne fra Carol Shea Porter og Annie Kuster er yderst skuffende. Veterans fortjener finansieringen for at få den bedste lægehjælp, de har brug for, og gennem Veterans Choice-programmet kunne de. Undlader at finansiere en udvidelse af programmet er en generel forkyndelse i kongressen, sagde Forrester onsdag. Hampshire fortjener repræsentation i kongressen, der forstår og kæmper for de kritiske finansieringsprogrammer, vores veteraner har brug for. Carol Shea Porter og Annie Kuster burde skamme sig over deres feckless stemmer mod at sikre vores veteraner få de valg i sundhedsplejen de fortjener. Forrester og den statslige GOP-talsmand kunne ikke nås til kommentarer til dette seneste kompromis, og hvordan det var i overensstemmelse med hendes tidligere udtalelser. Men en første kongresstats republikansk udfordrer til Shea Porter i 2018 står Bedford State Sen. Andy Sanborn Moncler Jakke Dame bag sin tidligere kritik af de fire termen Democrat.put, skulle hun skamme sig over, at hun satte sin yderst liberale store regeringspolitik forud for vores veteraner og deres værds bedste. I modsætning hertil vil jeg kæmpe hver dag for krigerne, som forsvarer alt, hvad vi tror på, og jeg vil arbejde utrætteligt, indtil vores mislykkede VA-system er rettet, så veteraner kan modtage den verdensklasse sundhedspleje, de fortjener, havde Sanborn sagt onsdag. På torsdag i løbet af en telefonsamtale, sagde Sanborn, at han var glad for, at der var fremskridt, men stadig sagde, at Shea Porter var skyld i den nærmeste sammenbrud af Veterans Choice Program.is. Already $ 185 milliarder afsat til veteraners sundhedspleje, og det virker til $ 20.000 pr. veteran, når vi bruger om $ 10.000 pr person for al lægehjælp, sagde sanborn.