louis vuitton handtaschen günstig Vejrnyheder

kanye west louis vuitton sneakers Vejrnyheder

Midt uge storm med potentiale til at bringe tungt snefaldWMTW News 8 modtager en række telefonopkald og e-mails fra seerne med spørgsmål. Et af de mest almindelige spørgsmål vedrører vores Storm Closings-system for annoncering af skole og forretningslukninger.

Så vi troede at forklare systemet her ville hjælpe dig.

Snølukningssystemet er et seerstyret system. Det kommer lige fra skolen / virksomheden / institutionen.

Før du kan indtaste oplysninger, har du brug Billige Moncler Sale for en snekode.

HVORDAN SKAL DU HAVE EN LUKNINGSKODE

Hvis din organisation ønsker en meddelelse i snelukningssystemet, bedes du sende din anmodning til firmaets Moncler Sale brevpapir og angive en kontaktperson, antal personer, du tjener pr. Dag, postadresse, by, postnummer, kontakt telefonnummer og en retur e-mail-adresse. 04092, Attn: Storm Closing Desk

BEMÆRK: Hvis du allerede har en kode med en sekscifret brugerkode og sekscifret adgangskode, ændres det ikke, medmindre vi kontakter dig.

Efter at have modtaget dine oplysninger, vil vores snow desk tildele en kode. Du modtager kun disse oplysninger via e-mail eller fax. Ufuldstændige indlæg vil blive nægtet.1. Du kan nå sneen lukningsbænken på 800 248 6397.

2. Det tager et par dage for os at behandle en snekodeanmodning, så sørg for at få din anmodning inden den næste storm. Hvis du allerede har en snekode (med en sekscifret brugerkode og adgangskode), behøver du ikke en anden. Vi anbefaler, at du tester det, inden næste sæsonen begynder. Hvis du havde en snekode, men husk det, skal du hente en ny.

3. Når du har en snekode, får de udpegede personer på hver institution adgang til en sikker webside eller et telefonnummer. På websiden eller det automatiserede telefonsystem indtaste du et brugernavn og adgangskode, og derefter rapportere din lukning.

4. På grund af det ekstraordinære antal anmodninger under store storme kan det tage lang tid at lukke for at cykle gennem luften.