louis vuitton collection Vejen til åbent senere i weekenden

louis vuitton alma bag Vejen til åbent senere i weekenden

Hun brød også en ceremoniel flaske vin på en af ​​broen. Det var fra Robert Mondavi, som blev født i Virginia.

Andre valgte ledere talte også. Kongresmedlem Rick Nolan roste handlerne og brugen af ​​amerikansk fremstillet stål. Statss senatør Dave Tomassoni tilføjede: ‘Jeg synes, dette er et fint monument til minesektoren og hvad det repræsenterer.’

Kiewit-ledere tog også imod publikum. Will White sagde: ‘Dette projekt handlede om partnerskaber og samarbejde. Jeg kan fortælle dig, at samfundet omfavnede Kiewit, omfavnede gruppen, og det var et fantastisk samfund at arbejde med.’

Omkring 200 mennesker kom til det offentlige engagement. Nogle arbejdede på det massive venture, som nu er den højeste bro i Minnesota. Andre så på, ventede og tog omveje.

Joseph Caulfield og hans kone Kathy sørgede for at komme og tjekke broen. ‘Vi måtte komme. Det er en utrolig succes. Det spændende at være en del af dette,’ fortalte Joseph os.

Kathy tilføjede: ‘Og det Kiewit personale, vi løb ind på restauranter og butikker, de var de bedste mennesker du nogensinde har kendt.’

Tre unge kvinder fra Billige Moncler Sale Iron Range Engineering-programmet stoppede også af. stål.’

Hendes medstudenter, Nikkie Jaeger og Brielle Wills, chimede også i. Jaeger tilføjede: ‘Bare glad for at være her i dag for at være en del af historien’

Wills sagde: ‘Jeg synes det er vigtigt for vores historie og fremtiden for Iron Range her.’

MnDOT havde virkelig håbet at åbne vejen fredag ​​aften. Men regn i prognosen for lørdag gjorde det umuligt. Projektdirektør Pat Huston sagde: ‘Vi vandt i stand til sikkert at gøre forbindelserne, hvis vejbanen er våd og synligheden er hæmmet af regnen.’

Huston sagde projektpersonalet vil overvåge vejret Moncler Jakke Dame og få arbejdet udført, så snart det er muligt. Hvis vejret bliver tørt, sagde han, at vejen kunne åbne sent lørdag eller tidlig søndag. Krydset mellem S. 2nd Ave. W bør åbne tidligt i næste uge. Det nye udveksling, der forbinder Highway 53 og Highway 135, skal åbne midt i ugen.