louis vuitton bag Vent med at rive sit hjerte ud og spis det

louis vuitton monogram denim Vent med at rive sit hjerte ud og spis det

18-årige Alexander Damas fra Waukesha står over for en tæller for at modstå en officer, der forårsager væsentlig legemsbeskadigelse for officereren, og to tæller af uordenlig adfærd.

Ifølge en kriminel klage, den 1. april, reagerede officerer på området nær E. Main Street og Aurora Avenue for en rapport om en kamp mellem to mænd på verandaen på en duplex.

Politiet talte med beboerne i den nederste enhed, og klagen indikerer, at de rapporterede ‘mange problemer’ med de mennesker, der boede ovenpå. De sagde, at de havde arbejdet med udlejer og dokumenterede problemer for en udsendelsesproces. Mens politiet talte med disse beboere, noterede officerer højt pounding lyde fra ovenpå. Indbyggerne i den nederste enhed sagde, at det sker ‘ganske ofte’.

Ifølge klagen kom Damas udenfor og så på embedsmændene, og da de spurgte, om de kunne tale med ham, begyndte han at gå hen ad bakken af ​​de tosidige ignorerende officerer ‘kommandoer til at stoppe.’ Da en officer tog en hånd til Damas ‘ brystet, der kræver at han stopper, klagen indikerer, at Damas sagde, at han ikke ville Billige Moncler Jakke Herre tale med embedsmændene. Klagen bemærker, at officererne observerede Damas at være beruset. Officerer fik til sidst Damas til at tage plads, da de fortsatte deres undersøgelse, og klagen siger flere gange, han skulle være fysisk fastholdt af embedsmænd. Klagen bemærker, at Damas stirrede på nogle løs murstenstykker, der lagde en fast væg tæt på duplexet. Officerer sagde til sidst, at Damas kom til jorden og begyndte at kravle mod fastholdelsesvæggen får i sidste ende hænderne på teglsten.

Beholdervæg nær duplex ved Main og Aurora i Waukesha

Officeren brugte ‘håndslag’ for at få Damas til at slippe af murstenene, og han trak Damas væk fra væggen. På dette tidspunkt siger klagen, at Damas svingede på embedsmanden og forsøgte at slå ham til at savne officerens hoved. Klagen siger, at embedsmanden så ramte Damas nær hans øje, hvorefter han igen begyndte at krybe ind mod væggen, hvor han tog igen en mursten, og andre officerer ankom snart for at hjælpe, og man brugte en Taser on Damas efter at have såret knæet på en sten paver, mens han forsøgte at levere ‘knæ strejker’ på Damas. Denne officer skulle flyttes til hospitalet for behandling af hans knæskade, der krævede 21 sting. Klagen siger, at Damas ‘ikke var påvirket af Taser.’

Taser anvendt på Alexander Damas i Waukesha

Selv efter at han var anbragt i håndjern, hedder klagen, at Damas fortsatte med at ‘modstå’ officerer og de skulle sætte ham i en fastholdelsesstol. Mens i fastholdelsesstolen stod Damas højt ‘og råbte profetisk sprog, der skabte en sådan forstyrrelse, at folk kom ud af deres hjem for at se, hvad der foregik.

Den nede nabo, der lavede den første klage over to mænd, der kæmpede fortalte officerer, troede han Damas kæmpede fordi han ikke ville blive arresteret.

Han var nødt til at blive taget til hospitalet for behandling af blødning på hånden og blødning på hans knæ.

På hospitalet indikerer klagen, at Damas fortsatte med at udvise uorden og truende adfærd, der råber på embedsmænd og sygehuspersonale og bruger meget profetisk sprog. Klagen anfører, Moncler Jakke Dame at hans adfærd ville gå fra voldsomt thrashing og råbte til at græde. Han nægtede behandling og ville ikke tillade hospitalspersonale at få vitale tegn.

Klagen siger, at han også truede officerer og fortalte dem, at han ville ’sparke deres (eksplosive), hvis han fandt dem på gaden.’ Anklagere siger, at han truede en officer direkte til at fortælle den officerer, at han ikke kunne vente med at rive sit hjerte ud af brystet og spise det, og sagde: ‘Jeg kommer til at rive brystet helt åbent.’ Ifølge klagen sagde Damas ‘Officerer er intet uden deres mærker’, og han ‘kunne dræbe dem, hvis han ville.’ Han truede endda med at dræbe officererens døtre.