günstig louis vuitton taschen kaufen Venlig ild kan have dræbt 2 hærstyrere i Afghanistan

louis vuitton tasche weiss Venlig ild kan have dræbt 2 hærstyrere i Afghanistan

WASHINGTON (AP) To hærstyrker dræbt under et raid på en islamisk statsforbindelse i det østlige Afghanistan, kan være døde som følge af venlig ild i åbningsminutterne i den voldsomme, tre timers brandbekæmpelse, sagde Pentagon fredag. Navy Capt. Military er undersøger for at se, om de ved et uheld blev dræbt af jordbrand fra afghanske kommandoer eller andre amerikanske Billige Moncler Jakke Herre styrker. Han sagde, at dødsfaldene ikke forekom bevidst. Ifølge Davis var lederen af ​​den islamiske stat, der var tilknyttet Afghanistan, Abdul Haseeb Logari, mål for onsdagskampen. Han sagde embedsmænd mistanke om, at Logari, emiren til, hvad der hedder den islamiske stat Khorasan-gruppen, var blandt flere nøgleledere dræbt, men det var ikke bekræftet. Logari var ansvarlig for Afghanistans affiliates kommando og kontrol og dets forbindelser med den bredere islamiske statskoncern og dens ledere. Omkring 35 andre fjendtlige krigere blev dræbt, og en anden hærherrer fik et mindre hoved såret under kampen , men kunne forblive med angrebsstyrken. ‘Dette var en farlig mission, og vi vidste det gik ind,’ fortalte Davis Pentagon-journalister. ‘Dette var leder af ISIS i Afghanistan. Vi vidste, at han skulle være godt beskyttet og at de skulle kæmpe meget hårdt for at forhindre ham i at blive fanget eller dræbt. lokal tid på onsdag for razzia i Nangarhar-provinsen, Mohmand-dalen. De var på jorden i ca. fire og en halv time. ‘Inden for få minutter efter indsættelsen kom den kombinerede kraft under kraftig brand fra flere retninger. Det var under disse første øjeblikke af raidet, at de to Rangers blev dødeligt Moncler Sale såret, ’sagde Davis. Og afghanske tropper blev fyret fra forberedte stillinger på alle sider, og at forbindelsen var stærkt befæstet og indeholdt et netværk af tunneler. de bemandede og ubemandede fly, herunder AC 130-våbenskibe, Apache-helikoptere og F 16-fighterstråler, blev brugt til at understøtte raidet og give airstrikes for at forsvare kraften på jorden og evakuere de sårede. Afghanske styrker var i stand til at udføre missionet uden civile ulykker, herunder kvinder og børn i forbindelsen. Kilden i brandbekæmpelsen var Army Sgts, Joshua P. Rodgers, 22, Bloomington, Illinois og Cameron H. Thomas, 23, Kettering, Ohio. De to Rangers familier har fået at vide, at det var muligt, de døde af venlig ild.