ebay louis vuitton taschen Venner planlægger vigil for Vancouver Nightclub-promotor dræbt efter at have forsøgt at bryde kampen

louis vuitton jobs Venner planlægger vigil for Vancouver Nightclub-promotor dræbt efter at have forsøgt at bryde kampen

Venner har planlagt en candlelight vigil for en 23 år gammel Vancouver natklub promotor, der døde tidligt lørdag efter at han forsøgte at bryde en kamp. andenspillede street. Offeret blev identificeret af Vancouver-politiet som Kalwinder Thind, som arbejdede i klubben. Veninder identificerede ham senere som Kris Thind og sagde, at han begyndte at arbejde på Cabana som en promotor i den sidste måned. Thind steppedin slog op kampen, men blev stukket og senere døde på hospitalet, Sgt. De beder om enhver, der er vidne til kampen for at ringe til policeat (604) 717 2500 eller Crime Stoppers på 1 800 222 8478. På onsdag i nærheden af ​​Granville og Davie gader. ‘Alle er trist og hjertebrudte med hans tab. ‘Ifølge en blog, som Thind skrev for et par år siden, blev han født i Vancouver Billige Moncler Sale på Sept. Cambie Secondary School i Richmond. Thind arbejdede hos Richmond Chrysler i løbet af det sidste år, før han blev ansat på Cabana. Hans venner i forhandleren beskrev ham som ‘familie.’ Lørdag formiddag lavede de et mindesmærke med et lys og et foto af Thind. Moncler Jakke Dame De delte gode minder, mange om hans skarpe følelse af humor. Salgschef Danny Mouro, 43, sagde, at de kendte Thind som ‘Kal’ og blev ødelagt, da de hørte nyheder om, at han var væk. Han beskrev Thind som en ’stor, sjov kærlig’ mand. ‘(Han) kom altid til at arbejde med et smil, fik alle til at grine og altid fortæller vittigheder,’ sagde Mouro. ‘God, god fyr. Alle elskede ham.’ Thind venstre hans job hos Richmond Chrysler lige før jul for at begynde at arbejde på Cabana, efter at han tidligere har arbejdet en nat i en uge på Bar None, sagde Mouro. ‘Han kom ind her for et par dage siden, alle begejstrede for, hvordan han gjorde det to nætter om ugen, ’sagde han.’ Det var godt for ham. Han nyder det. ‘Mouro sagde, at Thind havde tilbragt måneder med at planlægge en tur til Indien og var planlagt til at forlade i de kommende dage. Thind var kendt for hans mod og vilje for at hjælpe alle, der havde brug for det, sagde Mouro. Han var ikke overrasket over at høre, at han ville gribe ind i en kamp. Cambie Secondary, da han først mødte Thind og arbejdede tæt sammen med ham hos Richmond Chrysler som skiftpartnere, indtil Thind forlod. ‘Han fulgte med alle på arbejde,’ sagde han . ‘Alle kunne lide ham. Han var altid glad og gjorde altid jokse alle, der ved, at han kender ham til det. ‘Vancouver advokat Ronald Kumar, der mødte Thind for et årti siden og forældrene for nogle år siden, sagde, at Thind var hårdt på arbejde på vej mod en karriere i reel ejendom. ‘Fyren kom ind i hans prime og fik sin karriere sorteret,’ sagde Kumar. ‘Han forsøgte altid at være den bedste han kunne være.’ Kumar sagde Thind ‘kom fra en god familie’ og var tæt på hans forældre lørdag fra sin bror om Thinds død. ‘Det var bare et chok,’ sagde han. Kumar sagde, at Thinds kommende tur til Indien var til bryllup af en af ​​deres fælles venner. Thind deltog i Kwantlen Polytechnic University for et diplom i forretningsadministration, og han ønskede også at blive politimand, ejendomsmægler eller husbygger. Ifølge hans blog elskede han musik, vægtløftning, spille videospil og se og spille sport. Canucks fanen var også en vellykket kickboxer , og sagde, at han kiggede op til sin far.Dette er ikke f første gang en kamp har ført til en større hændelse i Cabana Lounge. For to år siden led en 22 år gammel nord Vancouver mand alvorlige skader, efter at han blev stukket i et slagsmål udenfor Cabana Lounge.