designer louis vuitton Velfærdsskæringer ‘vil genoprette økonomien’

louis vuitton aufkleber Velfærdsskæringer ‘vil genoprette økonomien’

Dybere velfærdsskæringer er ‘en pris, der virker’ for at genoprette den britiske økonomi og skabe flere arbejdspladser, og George Osborne insisterede i den seneste salvo af en offentlig spyttet mellem koalitionsregeringspartierne over udgiftsplaner.

Kansleren slog tilbage, efter at hans liberale demokrater i finansministeriet Danny Alexander hævdede, at Tories ville ‘påføre unødvendige smerter’ på landet, fordi de var ‘ideologisk forpligtede’ til at formindske staten og havde en politik for ’stramning for evigt’.

Senior figurer, herunder premierminister David Cameron og vicepremierminister Nick Clegg, har været engageret i tat sniping siden sidste uges høsterklæring, da begge parter forsøger at tilbyde vælgernes forskellige pladser i løbet af majs generalvalg.

Hr. Osborne har afskediget som hyperbole advarsler om Billige Moncler Sale virkningen af, hvad eksperter siger ville være offentlige udgifter nedskæringer ‘i kolossale skala’ efter maj, hvis de konservative er i magten.

Forsvaret hans blueprint fortalte han til BBC: ‘Vi bliver nødt til at spare op. Vi bliver nødt til at skære visse velfærdsregninger som fordele, der går til folk i alderen i arbejdslivet.

‘Men prisen er økonomisk stabilitet, vækst, job i fremtiden, lysere fremtid, jeg tror, ​​at det er en pris, der virker for vores land.’

Det var Lib Dems, der var ‘et kaotisk alternativ med højere skatter, højere låntagning og et tilbagevenden til økonomisk kaos’, der ville tage Storbritannien tilbage til firkantet ‘, foreslog han.

Alexander, statssekretær for statskassen, brugte en artikel til The Daily Telegraph til at anklage sine koalitionspartnere Billige Moncler Sale om ‘at flytte væk fra koalitionens fornuftige afbalancerede tilgang til en mere doktrinær politik, der ville forårsage unødvendige smerter på folket af Storbritannien’.

Tories var ‘pandering til Ukip’ i et pre-valg ‘panik’, foreslog han, at efter at Clegg anklagede Tories for at ’skræmme’ vælgerne over omfanget af nedskæringer, som de ville pålægge og krævede, at de ‘kommer rene’ til offentligheden.

Hr. Cameron retordede, at Lib Dems var ‘overalt’ og ville ‘forsvare en svigtende arbejdstagerregering’ efter valget i næste år, hvor han pålagde ‘håb, drømme og levebrød’ af millioner af briter.

‘Hvis vi fortsætter med at tage det, jeg tror, ​​er realistiske beslutninger om offentlig løn, så har vi stadig råd til at få folk i tilstrækkelig grad i den offentlige sektor til at gøre det arbejde, vi beder om’, sagde han.

Alexander sagde, at snipingen var ‘fuldstændig overraskende’ med valget mindre end fem måneder væk, men det ville ikke betyde, at strømdelingsordningen var i fare i mellemtiden.

‘Hvad vi laver er noget, der burde være helt overraskende, hvilket er to politiske partier med meget forskellige ideologier, der uddyber deres synspunkter om fremtiden for dette land på en klar og tydelig måde, og jeg vil fortsætte med at gøre det for de næste fem måneder og derover.

‘Men det underminerer ikke på nogen måde vores evne til at arbejde effektivt sammen i denne koalition for at holde landet på den rigtige vej.’

Hr. Osborne sagde det var lib dems, der ikke var ærlige med vælgerne.

‘Jeg synes, der er et valg mellem kaos og kompetence,’ sagde han.

‘Vi tilbyder en kompetent regering med en klar plan, der indebærer vanskelige beslutninger om udgifter og velfærd og gør de rige til at betale mere gennem deres skatteunddragelsesordninger, der lukkes. Og det leverer økonomisk sikkerhed.