billige louis vuitton taschen Ventura County Demokrater reagerer på debat

vintage louis vuitton Ventura County Demokrater reagerer på debat

KAREN QUINCY LOBERG / STAREN Carol Becker griner som Bernie Sanders sætter for at hvile emnet for Hillary Clinton TMs e-mail-udgave under den demokratiske præsidentdialog. Becker så debatten med medlemmer og venner af den demokratiske klub Moorpark i hjemmet til David Pollock og Diana Campos i Moorpark tirsdag aften.

Ca. 30 personer blev samlet i Moorpark tirsdag aften og så på de tv-kandidater, Billige Moncler Jakke Herre der håbede på det demokratiske partis præsidentvalg.

Samlingen var en livlig en hos David Pollock og Diana Campos. Keavney spurgte mængden under en af ​​de mange kommercielle pauser.

Nogle råbte ‘Hillary’, mens andre sagde ‘Bernie’, der henviser til Hillary Clinton Billige Moncler Sale og Bernie Sanders. Et par i mængden nævnte nogle af de andre kandidater, selv om Sanders og Clinton syntes at få meget mere støtte under den uformelle afstemning.

Efter debatten sagde Keavney, at hun troede debatten ‘var miles frem på et intellektuelt niveau’ i forhold til de republikanske præsidentkandidaters debatter.

‘I modsætning til de republikanske debatter har kandidaterne i aften fået nogle virkelige problemer, der berører landet.

‘De talte om ting, der faktisk var vigtige,’ sagde Keavney.

Pollock, et medlem af Moorpark City Council, blev enige om.

‘Kandidaterne i aften spillede ikke på folks frygt og ængstelser,’ sagde Pollock. ‘I stedet inspirerede de alle til at forsøge at komme sammen for at løse de mange problemer, som amerikanerne og dette land står over for.’