Ronnie undgår strafferet i 2009 Punch

Ronnie undgår strafferet i 2009 Punch

(AP) En advokat for Shore cast-medlem Ronnie Ortiz Magro har fortalt en dommer, at hans klient vil ansøge om et forsøgsansøgningsprogram i en overfaldssag.

Præjudiciel indgriben giver en sagsøgt mulighed for at undgå en kriminel registrering, hvis han bliver ude af problemer. Kampen blev vist Moncler Jakke Dame under MTV-showen første sæson.

Assistent Ocean County anklager Hillary Bryce sagde mandag ansøgningen frigør Ortiz Magro at rejse til Italien næste måned for taping af showet næste sæson.

Bryce fortæller Asbury Park Press-avisen Ortiz Magro vil blive pålagt at optræde i staten Superior Court i juni for at lære om han er blevet accepteret i programmet. Dette materiale må ikke udgive, udsendes, omskrives eller omfordeles.)

Mest besøgteListe af Vin Citeret i Retssag som at have høje Arseniske NiveauerDe 83 flasker vin citeret i en retssag i denne uge som at have farligt høje niveauer af arsen kom fra 28 Californien vingårde og blev aftappet under 31 forskellige mærkevarer. Nogle af mærkerne indeholdt flere forskellige typer vin, såsom merlot, chardonnay, burgundy, rose osv.

Don vil gerne kæmpe, nabo i ondskabsdispension med familie næste dør SaysMom på tre siger, at hendes familie og hendes nabohavn er kommet sammen i et stykke tid efter deres næsten to års konstruktion på deres nye hjem. Simpson talende hypotetisk om mordene på Nicole Brown og Ron Goldman har sociale medier spekuleret på et spørgsmål: hvem er Charlie?

Et firma bygger 3D trykte boliger for kun $ 10,000. Austin opstart ICON afslørede en ny metode til masseproduktion af små boliger med en massiv 3D-printer i en proces, som virksomheden siger, tager kun 12 til 24 timer.

Mand arresteret i drab af Pomona Officer har langvarig registrering; Sårede Officer Udgivet Fra HospitalManden mistænkt for at dræbe en Pomona politibetjent og sårende en anden har en omfattende rekord og havde tidligere tjent tid i statsfængslet for at skyde en pistol i en skolezone.

Barnebarn vinder Bizarre kamp over kroppen af ​​Charles Manson Kampen for kroppen forskygger, hvad der ligger foran som konkurrerende lejre kæmper for kontrol af ejendommen.

Domino Pizza Worker dør efter at være stablet i kamp Moncler Outlet med coworker En medarbejder hos Domino Pizza døde efter at være blevet stukket mindst én gang under en kamp med en kollega.

Mistænkte dør efter konfrontation med Anaheim PoliceA mand døde efter at have tilbragt mere end en uge i koma efter sin anholdelse af Anaheim-politiet. Mandag hans familie spørgsmålstegn ved brug af magt af officerer. Michele Gile rapporter.

Driver blokering Lane Splitters fanget på kamera En kvinde fanget spændte øjeblikke på 210 Freeway med sin mobiltelefon. Konfrontationen blev udløst af den almindelige praksis for baneopdeling af motorcyklister.

Røveri mistænkte konfronteret med politiet foran dansestudietRobbery mistænkte blev konfronteret med politiet bare fødder væk fra en dansestudie fyldt med børn i Orange County. Stacey Butler rapporterer.